اعتراض به نمره آزمون تافل- آزمون تافل تضمینی

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

دانستنی های یک مهاجرت موفق

آزمون تافل (TOEFLچیست؟

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و تضمین قبولی در آزمون تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون مطلع شو.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا-

انواع آزمون تافل

آزمون تافل در سه نسخه متفاوت ارائه می شود که عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

آزمون تافل تضمینی

ساختار آزمون تافل IBT

آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی از جمله آزمون CPE، آزمون CA و غیره شامل 4 بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

نمره دهی آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن یکسان است و نتیجه آزمون تافل به صورت نمره از 0 تا 120 مشخص می شود.

* نکته: آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه ی قدیمی تافل CBT شده است و برگزاری آزمون تافل CBT متوقف شده است. آزمون تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی - شرکت مهاجرتی هومان ویزا

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و همچنین اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

تافل هوم ادیشن- تافل تضمینی - شرکت مهاجرتی هومان ویزا

ساختار آزمون تافل PBT

ساختار آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است، که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب آزمون تافل تافل پی بی تی، شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و داوطلبان برای هر متن باید به 10 سوال پاسخ دهند. داوطلبان در این بخش باید به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ دهند.

2- بخش ساختاری (Structure): بخش ساختاری آزمون تافل PBT (تافل کاغذی) شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

3- بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری آزمون تافل کاغذی (PBT) شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

4- بخش نوشتاری (Writting): بخش نوشتاری آزمون تافل پی بی تی، نمره ای بین 0 تا 6 دارد و امتیاز آن در کل آزمون محاسبه نمی شود

شرکت مهاجرتی هوان ویزا

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

اپلای تحصیلی و پذیرش دانشگاهی

برگزاری آزمون تافل در ایران

آزمون تافل برخلاف بسیاری از آزمون بین المللی زبان انگلیسی در ایران برگزار می شود و در برخی شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان، زنجان و تبریز در مراکز مجاز برگزار می شود، در واقع امکان برگزاری آزمون تافل در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل برای ایرانیان است.

برای اطلاع از مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران کلیک کن.

اگر برای تضمین قبولی در آزمون تافل نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن. تست

تافل هوم ادیشن- تافل تضمینی - شرکت مهاجرتی هومان ویزا

آیا می توان به نمره تافل اعتراض کرد؟

یکی از امتیازات آزمون تافل، امکان اعتراض به نمره آزمون است؛ در صورتی که متقاضی از نتیجه و نمره آزمون تافل خود ناراضی باشد، می تواند به نمره آزمون اعتراض کند، اما متقاضی نمی تواند به نمره هر چهار بخش تافل اعتراض کند و تنها می تواند به نمره بخش نوشتاری (Writing) و گفتاری (Speaking) اعتراض کند و امکان اعتراض برای دو بخش دیگر یعنی بخش درک مطلب و شنیداری وجود ندارد.

اعتراض به نمره تافل ممکن است به این دلیل باشد که موسسه ETS در تصحیح پاسخ ‌های متقاضی اشتباه کرده باشد و یا پاسخ های آزمون توسط یک فرد سخت گیر بررسی شده باشد؛ از این رو موجب کم شدن نمره آزمون تافل شود و متقاضی بخواهد به نمره آزمون اعتراض کند.

افرادی که متقاضی اپلای تحصیلی در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان هستند، باید بدانند مدرک تافل با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای است؛ از این رو متقاضیان باید برای شرکت در آزمون تافل از آمادگی کافی برخوردار باشند.

تضمین قبولی در آزمون های زبان مهاجرت

متقاضیان می توانند با مطالعه منابع آزمون تافل و همچنین شرکت در آزمون های آزمایشی مانند آزمون تافل TPO آمادگی خود را برای شرکت در آزمون افزایش دهند تا بتوانند نمره بالایی در آزمون کسب کنند. 

زمان اعتراض به نمره تافل چه وقت است؟

متقاضی می تواند تا 30 روز پس از تاریخ شرکت در آزمون تافل، به نمره بخش گفتاری و نوشتاری آزمون تافل اعتراض کند و درخواست اعتراض به نمره تافل را ثبت نماید. پس از ثبت درخواست بازبینی، افراد جدید پاسخ‌ های متقاضی را در مهارت ‌های فوق بررسی می کنند و نمره جدیدی برای دو بخش آزمون تعیین می شود که ممکن است پس از ارزیابی مجدد، نمره تافل بالاتر، پایین ‌تر و یا برابر با نمره پیشین متقاضی باشد.

متقاضی می تواند برای هر آزمون تافل تنها یک بار درخواست تجدیدنظر و ارزیابی مجدد بنماید؛ یعنی اگر متقاضی به نمره بخش گفتاری آزمون اعتراض کند، نمی تواند بار دیگر برای نمره بخش نوشتاری اعتراض کند و امکان ثبت اعتراض به نمره تافل فقط یک بار خواهد بود.

نحوه ثبت اعتراض به نمره تافل

در صورتی که متقاضی بخواهد به نمره تافل خود در بخش های گفتاری و نوشتاری اعتراض کند باید ظرف حداکثر 30 روز پس از شرکت در آزمون، درخواست خود را برای اعتراض به نمره تافل ثبت کند.

برای ثبت اعتراض، متقاضی باید ابتدا وارد حساب کاربری خود در سایت ETS شود و فرم مربوط به TOEFL IBT Score Review  را کامل کرده و هزینه درخواست تجدیدنظر نمره تافل را با مستر کارت یا ویزا کارت بپردازد.

پس از ثبت درخواست اعتراض به نمره تافل، حداکثر تا سه هفته بعد ETS نمرات متقاضی را مجددا ارزیابی کرده و پس از بازبینی، گزارش رسمی نتایج آزمون تافل متقاضی به روزرسانی شده و گزارش نمرات جدید تافل برای متقاضی ارسال خواهد شد.

نکته: متقاضی برای پر کردن فرم اعتراض به نمره تافل باید بسیار دقت کند، چرا که پس از ثبت درخواست امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد.

آزمون تافل

هزینه اعتراض به نمره تافل

اعتراض به نمره تافل هزینه دارد و متقاضی برای بررسی و ارزیابی مجدد نمره آزمون برای هر یک از بخش های گفتاری و نوشتاری باید 80 دلا بپردازد.

متقاضی در هنگام ثبت اعتراض به نمره تافل، بعد از پر کردن فرم TOEFL Score Review به صفحه پرداخت هدایت می ‌شود و نحوه پرداخت هزینه اعتراض به نمره تافل با کارت های بین المللی مانند مستر کارت و ویزا کارت است.

برای اطلاع از نحوه خرید ووچر تافل و ارسال گزارش نمره تافل به دانشگاه ها با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر. 

لینکهای کاربردی شرکت مهاجرتی هومان ویزا

·       اخذ ویزا 

·       ثبت شرکت در خارج از کشور

·        شرکت مهاجرتی و خدمات مهاجرتی 

آزمون های زبان مهاجرت

·       آزمون تافل 

·       آزمون oet 

·       آزمون آیلتس 

·       آزمون پرومتریک

·       آزمون  DHA

·       آزمون GRE 

·       آزمون PTE

·       آزمون دولینگو 

·       آزمون ناتی 

شرکت مهاجرتی هومان ویزا
تجربه ما تضمین موفقیت شما

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

  آزمون های زبان