مزایای شرکت در آزمون تافل - آزمون تافل تضمینی

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

دانستنی های یک مهاجرت موفق

آزمون تافل (TOEFLچیست؟

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS برای ارزیابی مهارت های اصلی زبان انگلیسی در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

آزمون تافل

انواع آزمون تافل

آزمون تافل در سه نسخه متفاوت ارائه می شود که عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

تصاویر رو کلیک کن تا اطلاعات بیشتری درباره آزمون تافل تضمینی کسب کنی!

گزارش نمره آزمون تافل
هزینه ووچر آزمون تافل

ساختار آزمون تافل IBT

آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی از جمله آزمون CPE، آزمون CAE، آزمون FCE، آزمون BEC و غیره شامل 4 بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

نکته: آزمون تافل IBT نسخه جدید آزمون تافل CBT است که در سال 2006 برگزاری آن متوقف شد و تافل IBT جایگزین آن شد. البته آزمون تافل CBT نیز با کامپیوتر انجام می شود و از تفاوت آزمون تافل IBT و تافل CBT می توان به تفاوت در ساختار و نمره دهی اشاره کرد.

اپلای تحصیلی و پذیرش دانشگاهی

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

همچنین به دلیل اینکه آزمون تافل IBT هوم ادیشن در منزل برگزار می شود، داوطلبان باید پیش از آزمون از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن مطلع شوند تا بتوانند با آمادگی لازم در آزمون شرکت کنند.

نمره دهی آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن مشابه است و هر دو به صورت نمره از 0 تا 120 مشخص می شود.

آزمون تافل

ساختار آزمون تافل PBT

آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است، که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب آزمون تافل تافل پی بی تی، شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و داوطلبان برای هر متن باید به 10 سوال پاسخ دهند. داوطلبان در این بخش باید به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ دهند.

2- بخش ساختاری (Structure): بخش ساختاری آزمون تافل PBT (تافل کاغذی) شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

3- بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری آزمون تافل کاغذی (PBT) شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

4- بخش نوشتاری (Writting): بخش نوشتاری آزمون تافل پی بی تی، نمره ای بین 0 تا 6 دارد و امتیاز آن در کل آزمون محاسبه نمی شود

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

مزایای آزمون تافل

شرکت در آزمون تافل برای داوطلبان مزایایی به همراه دارد که عبارتند از:

* داشتن اعتبار بالای علمی

* در دسترس بودن آزمون تافل

* شرکت آسان در آزمون تافل

* وجود منابع رایگان و معتبر تافل

* ارزیابی متعادل در امتیاز دهی به آزمون

* هزینه مقرون به صرفه برای ثبت نام آزمون تافل

* برگزاری آزمون تافل در ایران

آزمون تافل تضمینی

داشتن اعتبار بالای علمی

مدرک آزمون تافل از اعتبار بالایی در تمام کشورهای انگلیسی زبان برخوردار است و مدرک آزمون تافل برای اپلای تحصیلی مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان است و بسیاری از دانشگاه ها نمرات این آزمون را به سایر آزمون ها ترجیح می دهند، از این رو افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان را دارند باید بتوانند در آزمون تافل نمره بالایی کسب کنند.

داشتن مدرک تافل با نمره بالا نشان دهنده ی توانایی بالای متقاضی در مهارت های اصلی زبان انگلیسی و آمادگی او برای حضور در مراکز علمی و دانشگاه ها و تحصیل در مقاطع تحصیلی آکادمیک است.

در دسترس بودن آزمون تافل

یکی از مهمترین مزایای آزمون تافل تعداد دفعاتی است که در یک سال این آزمون در مراکز مجاز برگزار می شود. موسسه ETS که مرکز برگزار کننده آزمون تافل است، بیش از 50 تاریخ را برای برگزاری آزمون تافل در یک سال ارائه می ‌دهد. از این رو داوطلبان می توانند در تاریخ دلخواه خود در آزمون تافل ثبت نام کنند.

شرکت آسان در آزمون تافل

پشتیبانی از سوی مرکز ETS برای ورود به سیستم آزمون تافل بسیار آسان است. همچنین داوطلبان می ‌توانند در هر مکانی که هستند در آزمون تافل شرکت کنند و مراکز برگزار کننده بسیاری در سراسر جهان، آزمون تافل را برگزار می کنند و این آزمون برای شرکت کنندگان بسیار در دسترس است.

اگر برای تضمین قبولی در آزمون تافل نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن.

برای اطلاع از تاریخ های برگزاری آزمون تافل در ایران کلیک کن. 

وجود منابع رایگان و معتبر تافل

همان طور که گفته شد داوطلبان برای اپلای تحصیلی باید بتوانند موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل شوند و برای اینکه بتوانند آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون پیدا کنند باید منابع آزمون تافل را مطالعه کنند.

یکی دیگر از مزایای آزمون تافل دسترسی داوطلبان به منابع رایگان تافل است، مانند کتاب ها و سایت های مختلف که نمونه سوالات تافل را در اختیار داوطلبان قرار می دهند.

همچنین مرکز ETS دوره رایگانی را برای آماده سازی تافل راه اندازی کرده است، متقاضیان شرکت در آزمون تافل می ‌توانند اطلاعات کافی را در قالب کتاب های الکترونیکی، وبینارها، دوره ‌های آنلاین و… در اینترنت بدست آورند.

علاوه بر این داوطلبان می توانند در آزمون تافل TPO که تنها آزمون آزمایشی رسمی تافل آنلاین (IBT) است که توسط موسسه ETS برگزار می شود، برای آمادگی در آزمون تافل شرکت کنند.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا (1)-

ارزیابی متعادل در امتیاز دهی به آزمون

تافل آی بی تی مقیاس ارزیابی بسیار مفصلی دارد و این موضوع نشان می دهد آزمون تافل تنها در مورد پاسخ‌ های درست یا غلط سوالات ارزیابی نمی کند، بلکه به همان اندازه در مورد متن و نسخه ‌های قابل قبول پاسخ نیز بررسی ‌هایی را انجام می دهد؛ از این رو ارزیابی نمرات تافل از نظر بسیاری از دانشگاه‌ های معتبر متعادل شناخته می‌ شود.

همچنین امکان اعتراض به نمره آزمون تافل نیز وجود دارد و داوطلبان می توانند در خصوص نمره دو بخش گفتاری و نوشتاری آزمون اعتراض کرده و درخواست بازبینی و ارزیابی مجدد نمایند.

اگر از نحوه خرید ووچر تافل و همچنین ارسال گزارش نمره تافل به دانشگاه ها اطلاعی نداری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

پرداخت هزینه کمتر برای ثبت نام آزمون تافل

هزینه ی شرکت در آزمون تافل در کشورهای مختلف جهان، بین 180 تا 300 دلار متغیر است که این مقدار در مقایسه با سایر آزمون ‌های معتبر زبان انگلیسی که برگزار می شود، نسبتاً ارزان تر و مقرون به صرفه‌ تر است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و همچنین اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

 

شرکت مهاجرتی هومان ویزا-

برگزاری آزمون تافل در ایران

علاوه بر مزایای آزمون تافل که به آن اشاره کردیم، یکی دیگر از مزایای شرکت در آزمون تافل برای ایرانیان امکان برگزاری این آزمون در مراکز مجاز در برخی شهرهای ایران است؛ چرا که بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی معتبر مانند آزمون CPE، آزمون CAE و آزمون BEC در ایران برگزار نمی شوند و داوطلبان برای شرکت در این آزمون ها باید به کشورهای برگزارکننده آزمون مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند.

ایرانیان می توانند بدون صرف هزینه اضافی برای سفر به کشورهای همسایه در ایران در آزمون تافل شرکت کنند. 

برای اطلاع از مراکز برگزارکننده آزمون تافل در ایران با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

 

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند. 

لینکهای کاربردی شرکت مهاجرتی هومان ویزا

·       اخذ ویزا 

·       ثبت شرکت در خارج از کشور 

·        شرکت مهاجرتی و خدمات مهاجرتی 

آزمون های زبان مهاجرت 

·       آزمون تافل 

·       آزمون oet 

·       آزمون آیلتس

·       آزمون پرومتریک 

·       آزمون  DHA 

·       آزمون GRE 

·       آزمون PTE

·       آزمون دولینگو 

·       آزمون ناتی

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد. 

  آزمون های زبان