اعتبار آزمون تافل در کانادا - آزمون تافل تضمینی
دانستنی های یک مهاجرت موفق

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

آزمون تافل (TOEFLچیست؟

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی داوطلبان توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی برای ارزیابی مهارت های اصلی زبان انگلیسی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به ویژه کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، نیوزیلند، آمریکا، انگلیس، کانادا و غیره به رسمیت شناخته می شود.

اپلای تحصیلی و پذیرش دانشگاهی
شرکت مهاجرتی هومان ویزا

اهمیت آزمون تافل برای اپلای تحصیلی

مدرک آزمون تافل با نمره بالا مانند آزمون آیلتس یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است و در صورتی که نمره تافل متقاضی پایین تر از سطح قابل قبول دانشگاه یا مرکز آموزشی مقصد باشد، با درخواست پذیرش تحصیلی وی موافقت نخواهد شد.

افراد می توانند برای کسب نمره بالا در آزمون تافل و افزایش آمادگی خود برای شرکت در آزمون، منابع آزمون تافل را مطالعه کنند و یا در آزمون های آزمایشی مانند آزمون تافل TPO شرکت کنند.

آزمون تافل TPO تنها آزمون آزمایشی رسمی تافل آنلاین (IBT) است که توسط موسسه ETS برگزار می شود.

آزمون تافل TPO تنها نمونه سوالات رسمی آزمون تافل IBT هستند که تجربه شرکت در تافل  واقعی را به داوطلبان می دهد، از این رو داوطلبان به نقاط قوت و ضعف خود برای شرکت در آزمون تافل اصلی پی می برند و می توانند مهارت های خود را برای شرکت در آزمون اصلی تافل ارزیابی کنند.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا-

انواع آزمون تافل

آزمون تافل در سه نسخه متفاوت ارائه می شود که عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

شرکت مهاجرتی هوان ویزا

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

اگر برای تضمین قبولی در آزمون تافل نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن.

آزمون تافل

ساختار آزمون تافل IBT

ساختار آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی از جمله آزمون CAE، آزمون FCE، آزمون BEC و غیره شامل 4 بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

نکته: آزمون تافل IBT از سال 2006 جایگزین نسخه قدیمی تافل کامپیوتری (تافل CBT) شده است و برگزاری آزمون تافل CBT متوقف شده است. هر چند که تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری برگزار می شوند، اما تفاوت هایی با هم دارند.

کلیک کن تا بدونی تفاوت آزمون تافل IBT با تافل CBT چیه.

آزمون تافل تضمینی

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

نمره دهی آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن نیز مشابه است و نمره آزمون داوطلبان از 0 تا 120 مشخص می شود.

به دلیل برگزاری تافل IBT هوم ادیشن در منزل، داوطلبان باید با قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن آشنا شوند، تا زمان شرکت در آزمون مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و همچنین اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

آزمون تافل تضمینی

ساختار آزمون تافل PBT

آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است، که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب آزمون تافل تافل پی بی تی، شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و داوطلبان برای هر متن باید به 10 سوال پاسخ دهند. داوطلبان در این بخش باید به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ دهند.

2- بخش ساختاری (Structure): بخش ساختاری آزمون تافل PBT (تافل کاغذی) شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

3- بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری آزمون تافل کاغذی (PBT) شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

4- بخش نوشتاری (Writting): بخش نوشتاری آزمون تافل پی بی تی، نمره ای بین 0 تا 6 دارد و امتیاز آن در کل آزمون محاسبه نمی شود

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین خدمات برای تضمین قبولی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت را ارائه می دهند و با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می تونی با اطمینان و آرامش بیشتری در آزمون زبان شرکت کنی.

تضمین قبولی در آزمون های زبان مهاجرت

برگزاری آزمون تافل در ایران

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مانند آزمون OET، آزمون تافل IBT در ایران برگزار می شود و داوطلبان می توانند در برخی شهرهای ایران از جمله تهران، اصفهان، زنجان در این آزمون شرکت کنند.

برگزاری آزمون تافل در ایران مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل برای ایرانیان نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی است و داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل مجبور به صرف وقت و هزینه اضافی برای سفر به کشورهای دیگر را نیستند و می توانند در مراکز مجاز در ایران چندین مرتبه در سال در آزمون تافل شرکت کنند.

برای اطلاع از مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران و همچنین آشنایی با نحوه خرید ووچر تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

اعتبار مدرک تافل در کانادا چقدر است؟

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که هر ساله افراد بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل در این کشور به کانادا مهاجرت می کنند و به دلیل مزایای تحصیل در دانشگاه های معتبر کانادا هر ساله متقاضیان تحصیل در این کشور افزایش می یابد.

کانادا یکی از کشورهای انگلیسی زبان است، از این رو افرادی که قصد اپلای تحصیلی در برترین دانشگاه های این کشور را دارند باید برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود، در یکی از آزمون های معتبر زبان انگلیسی شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول شوند تا با درخواست پذیرش تحصیلی آنها از سوی دانشگاه مقصد موافقت شود.

مدرک آزمون تافل در کانادا از اعتبار بالایی برخوردار است و نمرات این آزمون معیار ارزیابی سطح زبان انگلیسی متقاضیان اپلای تحصیلی است.

هزینه ووچر آزمون تافل

نمرات تافل از سوی 98٪ از دانشگاه ‌های کانادا پذیرفته می‌ شود و بیش از 80٪ برنامه ‌های تحصیلات تکمیلی در کانادا نمره تافل را نسبت به سایر آزمون ‌های ارزیابی زبان انگلیسی ترجیح می ‌دهند.

در صورتی که متقاضی نمرات بالایی در بخش های مختلف آزمون تافل کسب کرده باشد و نمره تافل او بالا باشد، شانس بیشتری برای قبول درخواست پذیرش تحصیلی او از سوی دانشگاه مقصد خواهد داشت و در صورتی که موفق به کسب نمره قابل قبول که از سوی دانشگاه تعیین شده است، نشود با درخواست پذیرش تحصیلی او موافقت نخواهد شد؛ چرا که دانشجویان بدون داشتن مهارت زبانی بالا نمی توانند در محیط های آموزشی و آکادمیک به درستی با افراد ارتباط برقرار کنند و درک مفاهیم دروس آکادمیک برای آنها بسیار دشوار خواهد بود و به این ترتیب در کسب نمرات قابل قبول موفق نخواهند شد.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا (1)-

اسامی برترین دانشگاه های کانادا که مدرک تافل را می پذیرند

    نام دانشگاه                            نمره تافل IBT                      نمره تافل PBT

دانشگاه تورنتو                                100                                600

دانشگاه مک گیل                             90                                  577

دانشگاه آلبرتا                                 86                                  580

دانشگاه غربی انتاریو                          83                                  550

دانشگاه کلگری                               83                                  560

دانشگاه کویین                                88                                  580

دانشگاه دالاهو                                90                                  580

دانشگاه اتاوا                                   86                                  580

دانشگاه ویکتوریا                              90                                  550

دانشگاه ساسکاچوان                          80                                  550

شرکت مهاجرتی هومان ویزا
تجربه ما تضمین موفقیت شما

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند. 

لینکهای کاربردی شرکت مهاجرتی هومان ویزا 

·       اخذ ویزا 

·       ثبت شرکت در خارج از کشور 

·        شرکت مهاجرتی و خدمات مهاجرتی 

آزمون های زبان مهاجرت 

·       آزمون تافل 

·       آزمون oet 

·       آزمون آیلتس 

·       آزمون پرومتریک

·       آزمون  DHA

·       آزمون GRE 

·       آزمون PTE 

·       آزمون دولینگو

·       آزمون ناتی

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

  آزمون های زبان