مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران- تافل تضمینی
دانستنی های یک مهاجرت موفق

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

آزمون تافل (TOEFLچیست؟

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا-

انواع آزمون تافل

آزمون تافل در سه نسخه متفاوت ارائه می شود که عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

همچنین اعتبار مدرک آزمون تافل در هر سه نسخه مانند آزمون آیلتس دو سال است و پس از دو سال اعتبار آن منقضی می شود.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل IBT شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT و تضمین قبولی در آزمون تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون مطلع شو.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا (1)-

ساختار آزمون تافل IBT

ساختار آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی از جمله آزمون OET، آزمون CAE و غیره شامل 4 بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

نمره دهی آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن نیز یکسان است و نتیجه آزمون داوطلبان به صورت نمره از 0 تا 120 مشخص می شود.

نکته: آزمون تافل IBT از سال 2006 جایگزین نسخه قدیمی تافل CBT شد و از سال 2006 برگزاری تافل CBT متوقف گردید. تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری برگزار می شوند اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی از جمله تفاوت های آزمون تافل IBT تافل CBT است.

اگر برای تضمین قبولی در آزمون تافل نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای تضمین قبولی در آزمون تافل و همچنین اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

آزمون تافل

ساختار آزمون تافل PBT

آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است، که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب آزمون تافل تافل پی بی تی، شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و داوطلبان برای هر متن باید به 10 سوال پاسخ دهند. داوطلبان در این بخش باید به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ دهند.

2- بخش ساختاری (Structure): بخش ساختاری آزمون تافل PBT (تافل کاغذی) شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

3- بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری آزمون تافل کاغذی (PBT) شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

4- بخش نوشتاری (Writting): بخش نوشتاری آزمون تافل پی بی تی، نمره ای بین 0 تا 6 دارد و امتیاز آن در کل آزمون محاسبه نمی شود

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

شرکت مهاجرتی هوان ویزا

به دلیل اهمیت نمره تافل برای اپلای تحصیلی، کسب نمره بالا در آزمون تافل بسیار حائز اهمیت است، از این رو داوطلبان برای اینکه بتوانند موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل شوند می توانند منابع آزمون تافل را مطالعه کرده و همچنین در آزمون های آزمایشی مانند آزمون تافل TPO شرکت کنند.

نکته: یکی از مزایای آزمون تافل امکان اعتراض به نمره تافل است و داوطلبان می توانند به نمره دو بخش گفتاری و نوشتاری تافل اعتراض کنند و درخواست بازبینی و ارزیابی مجدد نمایند.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

اسامی مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران

آزمون تافل برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی در ایران برگزار می شود.

در واقع برگزاری تافل در ایران مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل برای ایرانیان نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی است.

مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران عبارتند از:

1- سازمان سنجش آموزش کشور

آدرس: تهران، خیابان کریم خان زند، بین خیابان های استاد نجات الهی و سپهبد قرنی، پلاک 218، طبقه همکف، واحد TOEFL

وب سایت: http://www.sanjesh.org

تلفن: 9821-88922242

2- موسسه آزمون های بین المللی نگار

آدرس: تهران، کارگرشمالی- نرسیده به بلوار- نبش کوچه عبدی نژاد – ساختمان زبان نگار

وب سایت:  WWW.TOEFLNEGAR.CO

ایمیل: INFO@TOEFLNEGAR.COM

تلفن: 021439420

3- مجتمع آموزشی امیربهادر

آدرس: تهران نرسیده به میدان ولیعصر ، قبل از وزارت بازرگانی ، بن بست صدف ، ساختمان امیر بهادر

وب سایت:  : http://www.amirbahador.co و http://www.amirbahador.org

تلفن: 33-8919021

مشـاوره رایگان امـور مهاجـرتی

4- موسسه فرهنگی علامه سخن

آدرس: تهران، ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان نگار، پلاک 35

وب سایت: www.asmdi.ir

تلفن: 88794506-88880686

5- مجتمع فنی تهران

آدرس: تهران، سعادت آباد بالاتر از میدان کاج بلوار بهزاد شمالی نبش باغستان یکم پلاک 44

وب سایت: http://www.mftsite.com

تلفن: 22090001

6- مرکز زبان ایران

آدرس: تهران، خیابان انقلاب، خیابان وصال شیرازی، پلاک 31

اپلای تحصیلی و پذیرش دانشگاهی

7- دانشگاه اصفهان

آدرس: دانشگاه اصفهان، میدان آزادی، خیابان دانشگاه، درب شمالی دانشگاه، ساختمان اداره کل آموزش

8- دانشگاه صنعتی اصفهان

آدرس: طبقه همکف ساختمان کتابخانه مرکزی، آزمایشگاه زبان

9- دانشگاه شیراز

آدرس: میدان ارم پردیس، دانشگاه شیراز (معروف به خوابگاه)، کتابخانه ی میرزای شیرازی

تضمین قبولی در آزمون های زبان مهاجرت

10- دانشگاه آمل

آدرس: مازندران، آمل، کیلومتر 5 جاده هراز، صندوق پستی 731

وب سایت: http://ets.shomal.ac.ir

تلفن: 1- 2122720

11- دانشگاه ارومیه

وب سایت: https://www.urmia.ac.ir

12- دانشگاه تبریز

آدرس: تبریز، بلوار 29 بهمن، خ امام خمینی، دانشگاه تبریز

وب سایت: http://www.tabrizu.ac.ir

13- مرکز گسترش انفورماتیک استان زنجان IBT

آدرس: زنجان، چهارراه سعدی، جنب بانک مسکن

برای اطلاع از نحوه خرید ووچر تافل و همچنین ارسال گزارش نمره تافل (ریپورت) با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

لینکهای کاربردی شرکت مهاجرتی هومان ویزا 

·       اخذ ویزا 

·       ثبت شرکت در خارج از کشور 

·        شرکت مهاجرتی و خدمات مهاجرتی 

آزمون های زبان مهاجرت 

·       آزمون تافل 

·       آزمون oet

·       آزمون آیلتس 

·       آزمون پرومتریک 

·       آزمون  DHA

·       آزمون GRE 

·       آزمون PTE 

·       آزمون دولینگو 

·       آزمون ناتی 

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

  آزمون های زبان