شرکتـ مهاجـرتی هومان ویـزا

آزمـون تولک صد در صد تضمینی

تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

دانشگاه های پذیرنده آزمون تولک داروسازی عبارتند از: دانشگاه Cagliari، دانشگاه Genoa، دانشگاه Turin، دانشگاه Salerno، دانشگاه Pisa، دانشگاه Sapienza، دانشگاه Siena، دانشگاه Bologna، دانشگاه Pavia، دانشگاه Milan، دانشگاه Padua

آزمون تولک چیست؟

به دلیل مزایای تحصیل در ایتالیا، مانند کیفیت نظام آموزشی در ایتالیا، نداشتن شرط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برای متقاضیان و برخورداری از حق کار هنگام تحصیل و بورسیه استانی رشته های تحصیلی و غیره بسیاری افراد در سراسر دنیا از جمله ایران در صدد مهاجرت تحصیلی به این کشور و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر ایتالیا هستند.

یکی از مهمترین مدارک لازم برای اپلای تحصیلی و دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر ایتالیا شرکت در آزمون ورودی دانشگاه است.

آزمون تولک (TOLC) یا Test On Line CISIA نیز مانند آزمون IMAT یک آزمون ورودی برای دانشگاه های ایتالیا است. این آزمون از سال 2005 با هدف ارزیابی دانش پایه مورد نیاز تحصیل در دانشگاه های معتبر چندین مرتبه برگزار می شود. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را دارند و می خواهند در این کشور به تحصیل بپردازند، برای اپلای تحصیلی و دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مقصد باید ابتدا در آزمون تولک شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول شوند.

تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

البته برخی دانشگاه های ایتالیا برای پذیرش دانشجو آزمون های اختصاصی خود را برگزار می کنند و افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه مقصد را دارند باید در آزمون مورد نظر شرکت کنند، از این رو برای ورود به این دانشگاه ها نیازی به شرکت در آزمون تولک تضمینی نمی باشد.

چنانچه داوطلبان نمرات بالایی در آزمون ورودی دانشگاه کسب کنند و در صورت دارا بودن سایر شرایط می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور از بورسیه های تحصیلی ایتالیا نیز استفاده کنند. 

انواع آزمون تولک

آزمون تولک با توجه به نوع رشته و دانشگاه مقصد دارای انواع مختلفی است. انواع آزمون تولک عبارتند از:

 • آزمون تولک MEDICINA (تولک پزشکی)
 • آزمون تولک I (آزمون تولک مهندسی)
 • آزمون تولک E (تولک اقتصاد، مدیریت و حقوق)
 • آزمون تولک F (تولک داروسازی)
 • آزمون تولک S (TOLC-S)
 • آزمون تولک B (TOLC-B)
 • آزمون تولک SU (TOLC-SU)
 • آزمون تولک AV (TOLC-AV)
 • آزمون تولک PSI (TOLC-PSI)
 • آزمون تولک C (TOLC-C)
 • آزمون تولک D (TOLC-D)

آزمون تولک MEDICINA

آزمون تولک پزشکی از سال 2023 برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان ایتالیایی ارائه شده است و شامل، درک متن، زیست شناسی، شیمی و فیزیک، ریاضی و استدلال می باشد. این آزمون دارای 15 سوال زیست شناسی، 7 سوال درک مطلب، 15 سوال شیمی و فیزیک، 13 سوال ریاضی و استدلال است و مدت زمان پاسخگویی به این آزمون 90 دقیقه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در رشته پیراپزشکی در ایتالیا کلیک کنید.

تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون آیلتس، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون BEC، آزمون تافل تضمینی، آزمون دولینگو (Duolingo)، آزمون CAE، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان در ارتباط باشید…

آزمون تولک I

آزمون تولک I به زبان ایتالیایی است و در زمینه ارزیابی سطح علمی داوطلبان در رشته های ریاضیات، استدلال منطقی، علوم و درک مطلب برگزار می شود. همچنین این آزمون دارای نسخه انگلیسی (ENGLISH TOLC– I) نیز می باشد که به زبان انگلیسی برگزار می شود. برای ورود به رشته ‌های مهندسی باید در آزمون تولک آی شرکت کنید. این آزمون شامل 10 سوال درک مطلب، 20 سوال ریاضیات، 10 سوال منطق، 10 سوال علوم است و مدت زمان پاسخگویی به این آزمون 110 دقیقه است.

آزمون تولک E

آزمون تولک E به زبان ایتالیایی و در زمینه استدلال منطقی، درک مطلب و ریاضیات برگزار می شود. آزمون تولک E نیز دارای نسخه انگلیسی (ENGLISH TOLC-E) است که به زبان انگلیسی برگزار می شود. داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های علوم سیاسی، علوم اقتصادی و مدیریت، مطالعات بین المللی، ارتباطات و علوم اجتماعی را دارند باید در آزمون تولک E شرکت کنند.

ساختار آزمون تولک E شامل 10 سوال درک مطلب، 13 سوال ریاضی، 13 سوال منطق است و مدت زمان انجام آزمون 90 دقیقه است.

آزمون تولک F

آزمون تولک F نیز به زبان ایتالیایی و در زمینه زیست شناسی، شیمی، ریاضیات، فیزیک، منطق برگزار می شود. آزمون تولک F انگلیسی (ENGLISH TOLC-F) نیز در حوزه زیست شناسی، شیمی، ریاضیات، فیزیک و منطق برگزار می شود. برای تحصیل در رشته داروسازی باید برای اخذ پذیرش تحصیلی در آزمون تولک F شرکت کنید.

ساختار آزمون تولک F شامل 15 سوال زیست شناسی، 7 سوال ریاضیات، 6 سوال منطق، 7 سوال فیزیک، 15 سوال شیمی است و مدت زمان انجام آزمون 52 دقیقه است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا - مرکز برگزاری آزمون های زبان هوم ادیشن و آنلاین

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی به اروپا و آزمون های ورودی دانشگاه ها و آزمون های زبان ویژه مهاجرت به اروپا از جمله آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی، آیلتس آکادمیک و… با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

آزمون تولک B

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های مرتبط با زیست شناسی را دارندt باید در آزمون تولک B شرکت کنند.

این آزمون به زبان ایتالیایی برگزار می شود و شامل ۲۰ سوال ریاضیات، ۱۰ سوال زیست ‌شناسی، ۱۰ سوال فیزیک و ۱۰ سوال شیمی است. مدت زمان انجام آزمون تولک B ۱۱۰ دقیقه است.

آزمون تولک S

آزمون تولک S برای تحصیل در رشته ‌های علوم کامپیوتری، علوم و فناوری، بیوتکنولوژی، شیمی، شیمی صنعتی، فیزیک، ریاضیات، علوم زیست محیطی، علوم جغرافیایی، علوم طبیعی و به زبان ایتالیایی برگزار می شود و دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از رشته های فوق را دارند باید در آزمون تولک B شرکت کنند.

ساختار آزمون تولک S شامل ۲۰ سوال ریاضیات، ۱۰ سوال استدلال و حل مسئله، ۱۰ سوال درک مطلب و ۱۰ سوال علوم است. مدت زمان انجام آزمون ۱۱۰ دقیقه است.

آزمون تولک SU

دانشجویانی که قصد دارند در یکی از رشته های فلسفه، زبان‌ و ادبیات خارجی، ارتباطات، زبان و ارتباطات بین فرهنگی تحصیل کنند باید در آزمون تولک SU شرکت کنند. آزمون TOLC-SU به زبان ایتالیایی برگزار می شود و شامل ۳۰ سوال درک مطلب و اطلاعاتی در مورد ایتالیا، ۱۰ سوال دانش و مهارت‌های مورد نیاز در دوران دبیرستان و ۱۰ سوال استدلال منطقی است. مدت زمان انجام آزمون ۱۰۰ دقیقه است.

سایر آزمون های تولک

آزمون تولک AV

آزمون تولک AV در زمینه زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات، منطق و درک کلامی و به زبان ایتالیایی برگزار می شود. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دامپزشکی و کشاورزی را دارند باید در آزمون تولک AV شرکت کنند.

آزمون تولک PSI

آزمون تولک PSI نیز به زبان ایتالیایی و در زمینه درک مطلب، ریاضیات پایه، استدلال کلامی، استدلال عددی، زیست شناسی برگزار می شود. این آزمون برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های روانشناسی را دارند ارائه می شود.

آزمون تولک C

این آزمون برای دانشجویانی طراحی شده است که در رشته‌ های ارتباطات، روابط عمومی و رسانه ‌ها تحصیل می ‌کنند.

آزمون تولک D

TOLC-D برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق دارند برگزار می شود.

البته علاوه بر آزمون تولک، آزمون های دیگری مانند آزمون IMAT و آزمون آلفا تست ایتالیا برای جذب دانشجویان خارجی نیز برگزار می شود.

ساختار آزمون تولک داروسازی

 • بخش استدلال و منطق تولک F: این بخش شامل سوالاتی در موضوعات منطق گزاره‌ ها، مفاهیم ابتدایی ریاضی، تفسیر جداول و نمودارهای گرافیکی است که توانایی تحلیل و استدلال داوطلبان را ارزیابی می کند.
 • بخش ریاضی تولک F: سوالات ریاضی تولک F، شامل مباحث معادلات و نامعادلات، مجموعه ‌های عددی، مثلثات، عبارات جبری، توابع، هندسه فضایی، هندسی تحلیلی و آمار و احتمالات است.
 • بخش فیزیک تولک F: سوالات فیزیک شامل موضوعات پویایی و سینماتیک، مکانیک سیالات، نیروها، ترمودینامیک و تئوری جنبش گازها، جریان‌های الکتریکی، جریان‌های مغناطیسی و الکترواستاتیک می باشد.
 • بخش شیمی تولک F: در بخش شیمی آزمون تولک داروسازی سوالاتی در موضوعات ساختار اتم و ذرات بنیادی و جدول تناوبی، انواع پیوند‌های بین ذرات، واکنش‌های شیمیایی، مبانی شیمی عمومی، مباحث شیمی آلی و غیر آلی، اسیدها و بازها و شیمی ارگانیک پرسیده می شود.
 • بخش زیست شناسی تولک F: سوالات این بخش شامل موضوعات زیست شناسی سلولی، تولید مثل و وراثت، انرژی زیستی، مبانی فیزیولوژی، مباحث مربوط به آناتومی بدن انسان، ترکیبات شیمیایی موجودات زنده است و مطالعه کتب دبیرستان و منابع آزمون تولک در پاسخ دادن به سوالات زیست شناسی و سایر مباحث آزمون، برای کسب نمره بالا بسیار کمک کننده است.

نحوه نمره دهی در آزمون تولک F به این صورت است که هر پاسخ صحیح یک امتیاز مثبت و هر پاسخ اشتباه 0.25 امتیاز منفی دارد و سوالات بدون پاسخ نیز فاقد امتیاز است.

تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون تولک و سایر آزمون های بین المللی از جمله آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال، انواع آزمون تافل، آزمون دولینگو تضمینی و… می توانید از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

نحوه برگزاری آزمون تولک

آزمون تولک یک آزمونکامپیوتری است و به صورت کاغذی یا کتبی انجام نمی شود. آزمون تولک تا سال 2020 میلادی و پیش از شیوع بیماری کرونا، تنها به صورت حضوری و در دانشگاه‌ های ایتالیا برگزار می‌ شد و داوطلبانی که قصد داشتند، جهت دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا در این آزمون شرکت کنند باید به صورت حضوری به مراکز برگزار کننده در ایتالیا مراجعه می کردند، اما از سال 2020 و به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون به صورت حضوری، آزمون تولک به صورت آنلاین (هوم ادیشن) نیز ارائه شد و پس از پایان محدودیت های کرونا این آزمون هم به صورت حضوری، هم آنلاین برگزار می شود، از این رو دانشجویان خارجی می توانند در کشور خود به صورت آنلاین در آزمون تولک شرکت کنند.

آزمون تولک از سال 2018 هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی برگزار می شود. بنابراین داوطلبانی که قصد دارند در ایتالیا به زبان انگلیسی تحصیل کنند نیز می توانند به راحتی در آزمون تولک شرکت کنند و با کسب نمره بالا از دانشگاه مقصد پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

دانشگاه های پذیرنده تولک داروسازی

دانشگاه های پذیرنده آزمون تولک داروسازی (تولک F) عبارتند از:

 • دانشگاه Turin
 • دانشگاه Cagliari
 • دانشگاه Salerno
 • دانشگاه Pisa
 • دانشگاه Genoa
 • دانشگاه Sapienza
 • دانشگاه Siena
 • دانشگاه Bologna
 • دانشگاه Pavia
 • دانشگاه Milan
 • دانشگاه Padua

اگر بخواهید در یکی از دانشگاه های فوق در کشور ایتالیا در رشته ی داروسازی تحصیل کنید باید ابتدا در آزمون تولک F شرکت کنید و موفق به کسب نمره قابل قبول شوید. در مورد نمره قابل قبول در آزمون تولک داروسازی نیز باید گفت، نمره قابل قبول برای پذیرش دانشجو از سوی دانشگاه مقصد تعیین می شود و نمره قابل قبول که از سوی دانشگاه های مختلف تعیین می شود، متفاوت است. شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه مقصد از حداقل نمره قبولی جهت دریافت پذیرش تحصیلی در رشته داروسازی مطلع شوید.

دانشگاه های پذیرنده تولک I

دانشگاه های ایتالیا که برای پذیرش دانشجو در رشته های مهندسی، شرکت در آزمون تولک I (تولک مهندسی) را الزامی می دانند، عبارتند از:

 • دانشگاه Siena
 • دانشگاه Trieste
 • دانشگاه Milan
 • دانشگاه Roma Tre
 • دانشگاه Sapienza
 • دانشگاه Pisa
 • دانشگاه Trento
 • دانشگاه Pavia
 • دانشگاه Palermo
 • دانشگاه Salerno
 • دانشگاه Parma

دانشگاه های پذیرنده تولک E

برای تحصیل در رشته های علوم سیاسی، علوم اقتصادی و مدیریت، مطالعات بین المللی، ارتباطات و علوم اجتماعی در دانشگاه های زیر باید در آزمون تولک E شرکت کنید:

 • دانشگاه Tor Vergata
 • دانشگاه Turin
 • دانشگاه Sapienza
 • دانشگاه Verona
 • دانشگاه Siena
 • دانشگاه Trento
 • دانشگاه Salerno
 • دانشگاه Bologna
 • دانشگاه Pisa
 • دانشگاه Parma
 • دانشگاه Pavia
 • دانشگاه Ca’ Foscari
 • دانشگاه Palermo
 • دانشگاه Milan
 • دانشگاه Padua
 • دانشگاه Florence

همان طور که پیشتر گفته شد، آزمون تولک I، تولک E و تولک F علاوه بر زبان ایتالیایی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود و دانشجویان خارجی که تصمیم دارند به زبان انگلیسی در ایتالیا تحصیل کنند، می توانند در این سه آزمون تولک به زبان انگلیسی نیز شرکت کنند.

داوطلبان خارجی از جمله ایرانیان برای شرکت در آزمون تولک باید دارای مهارت زبان انگلیسی یا ایتالیایی در سطح B2 باشند و داوطلبان تا از سطح بالایی از مهارت زبان انگلیسی یا ایتالیایی برخوردار نباشند، بدون تردید نمی توانند نتیجه خوبی در آزمون تولک کسب کنند.

تعداد دفعات شرکت در آزمون تولک

آزمون تولک مانند بسیاری از آزمون های ورودی دانشگاه ها مانند آزمون GRE تضمینی و سایر آزمون های بین المللی مانند آزمون دولینگو، تافل و… چندین مرتبه در سال برگزار می شود، اما ثبت نام در آزمون تولک محدودیت هایی دارد، داوطلبان می توانند در یک سال سه مرتبه در آزمون تولک شرکت کنند و فقط می توانند یک بار در ماه در آزمون تولک ثبت نام کنند.

در مورد تاریخ های برگزاری آزمون تولک باید بدانید، هر یک از انواع آزمون تولک در تاریخ های جداگانه ای برگزاری می شود و تاریخ های برگزاری از سوی دانشگاه های برگزار کننده آزمون تولک اعلام می شود.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

ووچـر آزمون تولک مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

لینک های کاربردی شرکت مهاجرتی هومان ویزا 

·       اخذ ویزا 

·       ویزای ایتالیا 

·       ویزای شینگن 

·       ویزای شینگن ایتالیا 

·        شرکت مهاجرتی و خدمات مهاجرتی 

آزمون های زبان مهاجرت 

·       آزمون تافل 

·       آزمون ناتی 

·       آزمون oet 

·       آزمون آیلتس 

·       آزمون GRE 

·       آزمون دولینگو 

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

  آزمون های زبان