شرکتـ مهاجـرتی هومان ویـزا

آزمـون تولک صد در صد تضمینی

تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

آزمون تولک اقتصاد (TOLC-E) یکی از آزمون های ورودی برخی دانشگاه های ایتالیا است که برای پذیرش دانشجو در رشته های علوم اقتصادی، مدیریت، بازرگانی، آمار و… به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی برگزار می شود.

آزمون تولک چیست؟

طی سال های اخیر رتبه دانشگاه های معتبر ایتالیا در جهان ارتقا یافته است و در حال حاضر بسیاری از دانشگاه های ایتالیا در لیست 300 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند، همچنین برخی مزایای تحصیل در این کشور مانند برخورداری از حق کار هنگام تحصیل و بورسیه استانی رشته های تحصیلی، اعتبار بالای مدارک تحصیلی، کیفیت نظام آموزشی در ایتالیا و غیره موجب شده است، کشور ایتالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در حوزه تحصیل باشد، از این رو هر ساله افراد بسیاری در سراسر دنیا اقدام به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا می کنند تا از مزایای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا بهره مند شوند.

اگر تصمیم دارید برای ادامه تحصیلات آکادمیک خود به ایتالیا مهاجرت کنید، باید بدانید جهت ورود و تحصیل به دانشگاه های ایتالیا و اپلای تحصیلی ابتدا باید در یکی از آزمون ورودی دانشگاه مقصد شرکت کنید و موفق به کسب حداقل نمره قبولی شوید.

تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

آزمون تولک (TOLC) مانند آزمون IMAT یکی از آزمون های ورودی برخی دانشگاه های ایتالیا است و جهت تحصیل دانشجویان در مقطع کارشناسی برگزار می شود. البته برخی دانشگاه های ایتالیا برای پذیرش دانشجو آزمون های اختصاصی خود را برگزار می کنند و افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه مقصد را دارند باید در آزمون مورد نظر شرکت کنند، از این رو برای ورود به این دانشگاه ها نیازی به شرکت در آزمون تولک نمی باشد.

اگر داوطلبان نمره بالایی در آزمون ورودی دانشگاه کسب کنند و در صورت دارا بودن سایر شرایط می توانند برای تحصیل در دانشگاه های این کشور از بورسیه های تحصیلی ایتالیا نیز استفاده کنند. 

انواع آزمون تولک

انواع آزمون تولک ایتالیا عبارتند از:

 • آزمون تولک E: برای تحصیل در رشته های علوم اقتصادی، مدیریت، بازرگانی، آمار و…
 • آزمون تولک I: برای تحصیل در رشته مهندسی
 • آزمون تولک MEDICINA: برای تحصیل در رشته پزشکی (رشته پیراپزشکی در ایتالیا) 
 • آزمون تولک F: برای تحصیل در رشته داروسازی
 • آزمون تولک S: برای تحصیل در رشته ‌های علوم کامپیوتری، علوم و فناوری، بیوتکنولوژی، شیمی، شیمی صنعتی، فیزیک، ریاضیات، علوم زیست محیطی، علوم جغرافیایی، علوم طبیعی
 • آزمون تولک B: برای تحصیل در رشته های مرتبط با محیط زیست
 • آزمون تولک SU: برای تحصیل در رشته های فلسفه، زبان‌ و ادبیات خارجی، ارتباطات، زبان و ارتباطات بین فرهنگی
 • آزمون تولک AV: برای تحصیل در رشته کشاورزی
 • آزمون تولک PSI: برای تحصیل در رشته روانشناسی
 • آزمون تولک VET: برای تحصیل در رشته دامپزشکی
 • آزمون تولک C: برای تحصیل در رشته های ارتباطات، روابط عمومی و رسانه ‌ها
 • آزمون تولک D: برای تحصیل در رشته حقوق
تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

البته علاوه بر آزمون تولک تضمینی، آزمون های ورودی دیگری مانند آزمون IMAT و آزمون آلفا تست ایتالیا برای جذب دانشجویان خارجی نیز برگزار می شود.

آزمون تولک اقتصاد

افرادی که قصد دارند در رشته های علوم اقتصادی و مدیریت و بازرگانی، آمار و… در کشور ایتالیا به تحصیلات آکادمیک خود ادامه دهند، باید در آزمون تولک E شرکت کنند. برخی دانشگاه ها آزمون های اختصاصی خود را برای پذیرش دانشجو برگزار می کنند، بنابراین پیش از شرکت در آزمون تولک E ابتدا باید مطمئن شوید که شرکت در آزمون تولک از سوی دانشگاه مقصد الزامی است.

آزمون تولک اقتصاد، به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی برگزار می شود و این امکان برای دانشجویان خارجی فراهم شده است تا در صورتی که تسلط کافی به زبان انگلیسی دارند در آزمون ENGLISH TOLC-E شرکت کنند و در رشته های علوم اقتصادی و مدیریت به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

آزمون تولک E در زمینه ارزیابی دروس استدلال منطقی، درک مطلب و ریاضیات برگزار می شود. ساختار آزمون تولک E شامل 10 سوال درک مطلب، 13 سوال ریاضی، 13 سوال منطق است و مدت زمان انجام آزمون 90 دقیقه است.

ساختار آزمون تولک E

مبحث آزمون

تعداد سوالات

مدت پاسخگویی

درک مطلب

10

30 دقیقه

ریاضیات

13

30 دقیقه

منطق

13

30 دقیقه

دانش زبان انگلیسی

30

15 دقیقه

اگر آزمون تولک E به زبان ایتالیایی ارائه شود، دارای یک بخش دانش زبان انگلیسی می باشد که شامل 30 سوال است و مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را ارزیابی می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی به اروپا و آزمون های ورودی دانشگاه ها و آزمون های زبان ویژه مهاجرت به اروپا از جمله آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی، آیلتس آکادمیک و… با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

سوالات آزمون تولک اقتصاد

 • بخش درک مطلب و منطق: سوالات این بخش مهارت خواندن و توانایی تصمیم گیری و مهارت فکر کردن داوطلبان را ارزیابی می کند.
 • بخش ریاضیات: سوالات بخش ریاضیات شامل عملیات روی اعداد، قدر مطلق، معادلات، نابرابری های جبری درجه اول و دوم یا کاهش، ریشه های مربع شکل، نماها، محاسبات با لگاریتم، معادلات و نابرابری های (عقلانی کسری، غیرمنطقی، لگاریتمی و نمایی)، مختصات کارتزین، نموردارهای توابع ابتدایی، چند جمله ای ها، ریاضیات نمادین، راه حل عملی سیستم های ساده خطی، معادلات خطوط و مکان های ساده.

برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون تولک و سایر آزمون های بین المللی از جمله آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال، انواع آزمون تافل، آزمون دولینگو تضمینی و… می توانید از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

نحوه برگزاری آزمون تولک E

آزمون TOLC-E به صورت کامپیوتری ارائه می شود و داوطلبان می توانند به دو صورت حضوری و یا آنلاین (هوم ادیشن) در این آزمون شرکت کنند. آزمون تولک حضوری توسط دانشگاه های ایتالیا برگزار می شود و برای اینکه بتوانید در آزمون تولک E به صورت حضوری شرکت کنید، باید اقدام به دریافت ویزای ایتالیا نمایید تا بتوانید برای شرکت در آزمون تولک به این کشور سفر کنید.

سوالات آزمون تولک E به ‌صورت تصادفی انتخاب می ‌شوند، بنابراین برگه آزمون هیچ یک از داوطلبان شبیه به هم نیست، اما سطح دشواری سوالات یکسان است و در یک چهارچوب خاص انتخاب می شوند.

نتیجه آزمون تولک E حضوری بلافاصله پس از برگزاری آزمون و نتیجه آزمون آنلاین تولک ۴۸ ساعت پس از آزمون اعلام خواهد شد.

آزمون تولک E آنلاین

از سال 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری آزمون تولک به صورت حضوری، آزمون تولک آنلاین ارائه شده است و در حال حاضر داوطلبان می توانند به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور در مراکز برگزار کننده آزمون تولک در ایتالیا در کشور خود به راحتی در این آزمون شرکت کنند.

برگزاری آزمون TOLC-E به صورت آنلاین توسط پلتفرم ITCISIA در کشور شرکت کننده و با قوانین سختگیرانه و نظارت مجازی و همچنین رعایت نکات امنیتی مانند وجود دوربین و غیره برگزار می شود، از این رو امکان تقلب در آزمون تولک E آنلاین وجود ندارد و همین امر موجب شده است، نمره آزمون تولک آنلاین به اندازه آزمون تولک حضوری معتبر باشد و دانشگاه های بسیاری در ایتالیا نمره آزمون تولک آنلاین را برای اپلای تحصیلی بپذیرند.

نمره دهی در آزمون تولک E

نتیجه آزمون تولک E براساس تعداد پاسخ های درست، نادرست و بدون جواب محاسبه می شود. در سیستم نمره دهی در آزمون تولک E نیز مانند آزمون IMAT ایتالیا پاسخ های اشتباه نمره منفی دارد و در صورتی که به سوالات پاسخ اشتباه بدهید از نمره شما کسر خواهد شد، از این رو جواب دادن به سوالاتی که به پاسخ آنها تردید دارید دشوار خواهد شد.

نمره دهی به آزمون تولک E به این صورت است که برای هر پاسخ صحیح 1 نمره مثبت و برای هر پاسخ اشتباه 0.25 نمره منفی و برای سوالات بدون پاسخ نمره صفر در نظر گرفته شده است.

نمره قبولی در آزمون تولک E

اگر می خواهید بدانید نمره قبولی در آزمون تولک اقتصاد چند است، باید گفت: آزمون تولک E مانند برخی آزمون های بین المللی از جمله آزمون GRE تضمینی، تافل، آیلتس و غیره نمره رد یا قبولی ندارد و حداقل نمره قبولی از سوی دانشگاه مقصد تعیین می شود و دانشگاه های مختلف نمره متفاوتی برای قبولی در این آزمون درخواست می کنند، اما به طور کلی برای موفقیت در آزمون تولک باید بتوانید نمره ای بیشتر از 50درصد را کسب کنید. هر چه نمره شما در آزمون تولک E بالاتر باشد، شانس بیشتری در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مقصد خواهید داشت.

نحوه ثبت نام در آزمون تولک اقتصاد

اگر می خواهید در آزمون تولک اقتصاد ثبت نام کنید باید مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی، مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی با سطح B2 و پاسپورت معتبر و حداقل سن 18سال داشته باشید تا واجد شرایط شرکت در آزمون تولک E باشید.

جهت ثبت نام آزمون تولک E باید به سایت آزمون تولک cisiaonline.it  مراجعه کنید و یک اکانت کاربری ایجاد کنید و ادامه مراحل ثبت نام را طبق راهنمایی ها انجام دهید و پس از پایان مراحل ثبت نام هزینه آزمون تولک را پرداخت کنید.

هزینه شرکت در آزمون تولک E معادل 30 یورو است و نحوه پرداخت آن از طریق کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت و یا فیش های پرداخت MAV امکانپذیر است.

پس از پایان ثبت نام، زمان برگزاری آزمون تولک E در قبض پرداخت و در پنل دانشجویی CISIA قابل مشاهده خواهد بود.

تاریخ های برگزاری آزمون تولک E

آزمون تولک E در تاریخ های ثابتی برگزار نمی شود. آزمون TOLC-E توسط دانشگاه های مختلفی برگزار می شود و دانشگاه ها آزمون تولک را در تاریخ های متفاوتی برگزار می کنند و هر دانشگاه به طور مستقل مهلت های ثبت نام در آزمون تولک را مدیریت می کند.

آزمون تولک E چندین مرتبه در سال برگزار می شود، اما برای شرکت در آزمون تولک محدودیت هایی برای داوطلبان وجود دارد. داوطلبان فقط می توانند در تاریخ های برگزاری آزمون تولک سه مرتبه در سال در این آزمون شرکت کنند و هر ماه فقط یک بار اجازه ی ثبت نام و شرکت در آزمون را دارند.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون آیلتس (آیلتس آکادمیک، جنرال و لایف اسکیلز)، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون تافل تضمینی (تافل هوم ادیشن)، آزمون دولینگو (Duolingo)، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان در ارتباط باشید.

دانشگاه های پذیرنده آزمون تولک E

برای تحصیل در رشته های علوم اقتصادی، مدیریت، بازرگانی، آمار و… در دانشگاه های زیر باید در آزمون تولک E شرکت کنید:

 • دانشگاه Tor Vergata
 • دانشگاه Turin
 • دانشگاه Sapienza
 • دانشگاه Verona
 • دانشگاه Siena
 • دانشگاه Trento
 • دانشگاه Salerno
 • دانشگاه Bologna
 • دانشگاه Pisa
 • دانشگاه Parma
 • دانشگاه Pavia
 • دانشگاه Ca’ Foscari
 • دانشگاه Palermo
 • دانشگاه Milan
 • دانشگاه Padua
 • دانشگاه Florence

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون آیلتس (آیلتس آکادمیک، جنرال و لایف اسکیلز)، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون تافل تضمینی (تافل هوم ادیشن)، آزمون دولینگو (Duolingo)، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان در ارتباط باشید.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

ووچـر آزمون تولک مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر ، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

لینک های کاربردی شرکت مهاجرتی هومان ویزا 

·       اخذ ویزا 

·       ویزای ایتالیا 

·       ویزای شینگن 

·       ویزای شینگن ایتالیا 

·        شرکت مهاجرتی و خدمات مهاجرتی 

آزمون های زبان مهاجرت 

·       آزمون تافل

·       آزمون ناتی 

·       آزمون oet 

·       آزمون آیلتس 

·       آزمون GRE 

·       آزمون دولینگو 

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

  آزمون های زبان