زمینه حقوقی مورد نظر را انتخاب نمایید

سوال‌ها

طلاق وفسخ نکاح


باسلام
بنده حق فسخ نکاح دایم را بخوبی دارم منتها زوجه حاضر بطلاق توافقی است.ایا اگر اقدام بطلاق توافقی کنم و در ادامه انها جا بزنند وحاضر بطلاق توافقی نشوند ایا در ادامه حق فسخم را ازدست داده ام به این علت که حاضر بطلاق توافقی شدم (ینی ایا درین مقام فسخ را ضمنی ساقط کردم !که نکاح را سالم دانسته ام و در صدد طلاق توافقی بر امده ام یا نه خیر اینطور نیست؟؟؟

بینهایت ممنونم.
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۳۱ ۰۱:۴۳:۳۳
0 پاسخ
305 بازدید

طلاق وفسخ نکاح(تأثیرش در گزینش آزمون قضاوت)


باسلام وارزوی توفیق
در فرم گزینش قضات سوالاتی درمورد طلاق میپرسندایا طلاق توافقی درگزینش قضات تأثیر دارد؟؟و فسخ نکاح چطور؟؟بینهایت ممنون
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۳۱ ۰۱:۰۲:۱۵
1 پاسخ
250 بازدید

مدیر عامل شرکتی که با فروش سهم خود از مسولیت فرار می کند


با عرض ادباگر شرکتی دارای 3 شریک باشد که هر کدام نقشی درشرکت داشته باشند( یکی مدیر عامل ، یکی رئیس هیات مدیره ، یکی مدیر فروش )

اگر این شرکت در تعهداتش نسبت به مردم نتواند به درستی عمل کند و دچار مشکلات حقوقی با مردم بشود و شکایات متعددی از این شرکت به عمل آید .

آیا مدیر عامل این شرکت میتواند سهم خود را به دیگر شرکا بفروشد و از شرکت خارج بشود و بگوید دیگر مسولیتی در این شرکت ندارد ؟

در صورتی که مشکلات قرادادی و حقوقی با مردم در زمان حضور ایشان شکل گرفته است.
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۳۰ ۱۷:۳۶:۳۶
1 پاسخ
225 بازدید

چگونگی تقسیم سند شورایی بین وراث را میخوام بپرسم


سلام دوست عزیز
پدر اینجانب چند سال قبل فوت کردند، ما یک پسر و 4 دختر هستیم به همراه مادرم
ده قطعه زمین با سند شورایی داریم و یکی از خواهرها خارج از کشور به سر میبرند و دسترسی بهش نداریم
در گواهی انحصار ورثه نام تمامی ما قید شده ، گواهی مالیات و انحصار ورثه هم گرفتیم
چگونه این ده قطعه زمین را بین 6 نفر باید تقسیم کنیم؟ باید برای این منظور به کدام ارگان مراجعه نماییم (زمینها در روستا واقع شده)
با تشکر
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۳۰ ۰۳:۱۴:۳۹
2 پاسخ
290 بازدید

راهنمایی


با سلام
لطفا اگر امکان دارد من را راهنمایی کنید و دلهره و نگرانی من را برطرف کنید
1- آیا امکان دارد که وثیقه متهم جعلی باشد و جز سندهاایی باشد که در اداره ثبت هم شماره ثبتی دارند ولی به جایی تعلق نمیگیرد.
2- آیا بعد از اینکه متهم به قید سند آزاد شد و دادگاه حکم جلب و زندانی شدن را داد باز هم دوندگی دستگیری و پیدا کردن محل اختفای متهم به عهده شاکی است و دادگاهی که متهم را به قید سند آزاد کرده هیچ کوششی برای پیدا کردن او نمی کند .
3-کجا می توانم به روند کار پرونده در دادگاه شکایت کنم و از کم کاری و کشدار شدن زمان و نا حق شدن حق شاکی شکایت کرد.
با تشکر
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۳۰ ۰۲:۲۷:۳۰
0 پاسخ
227 بازدید

در خصوص ایجاد مزاحمت اشجار باغ همسایه


با سلام وخسته نباشید خدمت شما
حدودا یک سالی میشه در خصوص ایجاد مزاحمتی که درختان صنوبر همسایه برامون درست کرده شکایت کردیم با در خواست کارشناسی که کردم نظر کار شناس بر این بود که خساراتی که سالانه با ریزش شاخه و برگ به محوطه مسکونی میریزه 500 هزار تومان سالانه اعلام کرد و همچنین نوشته که درختان به طول 50 متری به عرض 5 متری باید قطع شود بعد هم همسایه خودش تقاظای کارشناسی داد و کارشناسی ما رو رد کرد با توجه به این نتیجه کارشناسی اونم از نظر خسارت به نفع ما بود ولی از نظر قطع درختان فقط نوشته حداقل ردیف اول باید قطع بشه با این وجود این پرونده در دست شورای حل اختلاف در حال پیگیری میباشد و این شورای فقط در خصوص مطالبه خسارت رای خودش رو داده و در خصوص بریدن درختان میگه که این امر کیفری هستش و به ما ربطی نداره به نظر شما باید چیکار کنم مگه رفع مزاحمت یه امر حقوقی نیست من بیشتر برای بریدن درختان شکایت کردن نه برای دریافت خسارت ممنونم راهنماییم کنین
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۳۰ ۰۰:۲۹:۴۳
0 پاسخ
262 بازدید

تعهد 10 ساله


با سلام

بنده سال 89 بصورت پیمانی و رسته اداری(کارمندی) توسط آزمون ومصاحبه به استخدام آموزش و پرورش استان چ و ب درآمدم.در حال حاضر نیز نیروی غیر بومی یکی از مناطق محروم شهرستان لردگان می باشم و شهرستان محل تولد و اقامت بنده بروجن می باشد.در ابتدای استخدام کلیه استخدام شدگان را ملزم به سپردن تعهد محضری 5ساله مبنی بر عدم درخواست انتقال تحت هر شرایطی از منطقه خدمتی نمودند ولی چند ماه بعد اداره این منطقه طی نامه شماره 180/708 و باستناد نامه شماره 52906/708 اداره کل استان مستند به نامه شماره 134247/708 وزارتخانه مستند به نامه شماره 1709/200 معاون توسعه مدیریت رییس جمهور باز هم بنده و دیگر مستخدمین را ملزم به تمدید تعهد قبلی به مدت 10 سال نمودند.این در حالی است که متن فرم تعهدی که اداره بنده را ملزم به سپردن تعهد و تمدید آن نموده است بنده را نیروی بومی منطقه محسوب نموده است در حالی که بنده نیروی بومی استان می باشم و لذا حتی در صورت تمدید تهعد به مدت 10 سال امکان درخواست انتقال درون استانی را خواهم داشت و نمی توانم درخواستی مبنی بر انتقال خارج استان بدهم. در ضمن متن نامه 1709/200 بر اختیاری بودن استفاده از امتیاز بومی بودن دارد و بنده هیچ فرمی را مبنی بر استفاده از امتیاز بومی بودن تکمیل ننموده و اصلا از امتیازات مکتسبه خود در هنگام سازماندهی بی اطلاع بوده و هستم.

حال اگر شکایتی را به دیوان ارسال نمایم بنظر شما چگونه می توانم از سپردن تعهد امتناع نموده و دیوان رای به محکومیت و طرفیت کدام یک از ادارات مطروحه خواهد نمود.

در ضمن بنده نامه ای را به این اداره تحویل داده و در آن با بیان اینکه قانون عطف به ماسبق نمی شود از سپردن تعهد امتناع ورزیده ام که نامه بنده به اداره کل ارسال و جواب آن طی نامه 11301/708 ارسال گردیده که بنوعی اخراج در صورت عدم سپردن تعهد تلقی می گردد.

چون مجبور به تمدید تعهد می باشم چنانچه پس از تمدید تعهد جواب نامه دیوان به نفع بنده صادر گردد آیا تعهد سپرده شده ملغی می گردد؟

مورد دیگر اینکه استانداری و شهرداری و ... نیز آگهی های استخدامی داده اند که اولا در متن آگهی منطقه و یا شهر محل خدمت کاملا مشخص است و سپس به اخذ تعهد 10 ساله نیز در متن آگهی اشاره نموده اند، این در حالی است که آموزش و پرورش در آگهی استخدامی خود هیچ اشاره ای به اخذ تعهد 10 ساله ننموده و در ضمن در متن آگهی استان مورد نظر را بعنوان محل جغرافیایی خدمت عنوان نموده و لذا حتی اگر الزام به اخذ تعهد باشد باید در حوزه محل جغرافیایی که کل استان است باشد نه الزام به سپردن تعهد مبنی بر عدم در خواست انتقال در هر منطقه ای که اداره کل تعیین می نماید.
در ضمن توجیه اداره کل احتمالا این باشد که چون طبق تبصره 4 ماده 45 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386 که اشعار داشته تعیین محل خدمت و شغل مورد تصدی کارمندان پیمانی در پیمان نامه مشخص می گردد لذا تعهد 10 ساله استانی با تعهد 10 ساله منطقه ای فرقی ندارد زیرا اداره کل می تواند تا 10 سال بنده را در هر منطقه ای که می خواهد مجبور به کار نماید و بنده در آن نقشی ندارم در صورتی که نیروهای رسمی مستثنی بوده و بر اساس بند "و" ماده 50 قانون برنامه پنجم توسعه مصوب 15/10/89 انتقال کارمندان رسمی به شهرستان دیگر می بایست با موافقت کارمند صورت پذیرد.

حال اگر با توجه به مسایل گفته شده راه حلی که دیوان به نفع بنده رای صادر نماید بفرمایید

در ضمن بنده نیروی رسته اداری می باشم و مجبور به کار در تمامی روزهای سال همچون دیگر کارمندان هستم و مانند نیروهای رسته آموزشی تمام سال را در تعطیلات تابستان و زمستان و عید و امتحانات بسر نمی برم و بهمین دلیل بر عدم سپردن تعهد پافشاری می نمایم

در ضمن لطف بفرمایید چنانچه قانونی در مورد تبدیل مستخدمین پیمانی به رسمی وجود دارد بفرمایید.
  بیشتر

وضعیت: بسته
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹ ۱۷:۱۳:۰۴
0 پاسخ
356 بازدید

مرخصی تشویقی


با سلام و احترام
همانطور که مستحضرید تا قبل از سال 89 که قانون مدیریت خدمات کشوری تصویب گردد قانون قبلی دارای آئین نامه های متفاوت و کاملی بود ولی پس از تصویب چند برگه موضوعات کلی تحت عنوان قانون مدیریت خدمات کشوری تکلیف آئین نامه های قانون قبلی مشخص نیست. به عنوان مثال برطبق آئین نامه مرخصی ها فصل یکم ماده 15 قانون قبلی کارکنان غیر بومی مناطق محروم علاوه بر سی روز مرخصی استحقاقی سی روز مرخصی تشویقی دارند که در صورتی که استفاده نشود باید وجوه آنرا دریافت نمایند ولی در حال حاضر اداره کل آموزش و پرورش با وجود اینکه بنده نیروی رسته اداری غیر بومی مناطق محروم می باشم در جواب بنده ملغی شدن قانون قبلی و عدم اشاره به مورد مذکور در قانون مدیریت خدمات کشوری را مورد استناد قرار داده و هرآنچه که در قانون مدیریت خدمات کشوری نیامده است را حذف شده میداند.آیا اگر به دیوان عدالت اداری دادخواست داده شود فایده ای خواهد داشت یا دیوان نیز به عدم وجود ماده مذکور در قانون مدیریت خدمات کشوری و ... استناد خواهد کرد؟
در ضمن اداره کل جواب مسخره دیگری نیز داده و آن این بوده که بنده چون نیروی بومی استان( چهارمحال) می باشم لذا غیربومی نیستم این در صورتی است که در قانون قبلی به وضوح به کارکنان غیر بومی مناطق محروم اشاره داشته است نه استان محروم.بنده در حال حاضر متولد و بزرگ شده و مقیم شهرستانی دیگر هستم و در یکی از مناطق محروم شهرستان دیگری از استان مشغول بکار می باشم.
لطفا راهنمایی بفرمایید و در ضمن مبلغ ارائه دادخواست چقدر خواهد بود.
با تشکر
  بیشتر

وضعیت: بسته
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹ ۱۷:۱۱:۱۹
0 پاسخ
263 بازدید

واخواهی


با سلام
من شاکی پرونده ای با موضوع خیانت در امانت هستم که از بهمن 90 مراحل و روند قانونی شروع شدو پس از مراحل بازپرسی با توجه به عدم حضور متهم چندبار حکم جلب صادر شد و سرانجام متهم با حکم جلب دستگیر و در مرحله بازپرسی قرار صادر و سند گذاشتن تا رای دادگاه . دادگاه در5مرداد91 تشکیل و باز متهم حاضر نشد و در نهایت حکم غیابی مبنی بر 1سال حبس صادر شد این حکم در 25شهیور به من ابلاغ و 20روز مهلت واخواهی داشت که پرونده سپس به اجرای احکام رقت پس از مدتی که به ضامن فشار آوردند ضامن جلب متهم را گرفت و مجدد دستگیر کرد این مربوط به اسفند91 می باشد که متهم اون موقع واخواهی کرد و در اردیبهشت رای پس از واخواهی اومد که رد شده حالا پس گذشت این مراحل و اینه همه زمان امروز که حضوری از دادگاه پیگیری کردم وپیش قاضی رفتم اعلام میکنن که مجدد باید دادگاه تشکیل شه . ومن اصلا از دلیلش وحقی که به متهم میدن سر در نمیارم لطفا راهنمایی کنین
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹ ۱۵:۵۱:۱۸
2 پاسخ
252 بازدید

در خصوص درخواست حقم بعد از فوت پدرم


با سلام
پدرم سه ماه قبل قوت کرد. من حدود پنج میلیون تومان در زمان بیماری و بعد از فوت ایشان هزینه کرده ام ولی تا الان هر چه به بقیه وراث می گویم هیچکس در مورد بدهی من حرفی نزده و پیگیری هم نمی کنند. می خواستم بدانم آیا بعد از انحصار وراثت و قبل از تقسیم اموال پولم بدستم می رسد یا اینکه ممکن است اصلا پول مرا ندهند؟
چون در حال حاضر به این پول نیاز مبرم دارم و بقیه افراد خانواده اصلا متوجه این موضوع نیستند، ضمنا لازم به ذکر است که پدرم دارای دو خانواده بودند که در حال حاضر همه با هم لجبازی می کنند. خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید اگر لازم به حضور وکیل است تا بقیه کارها روال طبیعی پیدا کرده و به انجام برسد راهنماییم کنید. با تشکر میوه ور
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۸ ۱۴:۳۷:۱۸
0 پاسخ
252 بازدید

مشارکت در ساخت


با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما
قرار بود همسر بنده همراه با برادر خود خانه کلنگی پدرشون روبسازن بصورت شریکی.طبقه همکف مغازه پدرشون باشه و طبقه یک برای پدر و 2 طبقه دیگه هم بسازن که با هم شریک باشن.برای این کار رفتن بنگاه املاک و یه مبایعه نامه نوشتن و قرارداد مشارکت در ساخت رو امضا کردن که سهم هریک از برادرا 50درصد باشه و اینو نوشتن و امضا کردن.بخاطر مشکلات مالی از 2 طبقه نهایی فقط یک طبقه ساختن اما الان پدرش میخواد اون یه طبقه بالا رو به برادر همسرم بده و گفته که به برادر همسرم وکالت میده.ما کد رهگیری هم داریم.آیا اونا میتونن این کار رو انجام بدن ؟؟در ضمن همسر بنده همین الان هم داره اقساط وامی رو که واسه اون خونه گرفته بود پرداخت میکنه.لطفا ما رو راهنمایی کنید که بتونیم حقمونو بگیریم

با تشکر از شما
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۸ ۱۱:۱۶:۲۴
1 پاسخ
284 بازدید

مهریه


سلام وخسته نباشید
به زن دروغو و خیانتکار از نظر قران مهریه بهش تعلق میگیره؟؟؟
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۸ ۰۴:۳۲:۴۳
2 پاسخ
251 بازدید

خانوادگی


با سلام من طی مشاجره ای که با همسرم داشتم لحظه ای کنترل خود را از دست داده و وی را مورد ضرب وشتم قرار داده و در دادگاه متهم به پرداخت دیه شده ام البته اولین بار است که این اتفاق افتاده خواستم سوال کنم که همسرم میتواند از دادگاه حق طلاق بگیرد ؟؟؟یا اینکه با دادن تعهد به دادگاه مساله حل میشودو اینکه بنده میتوانم از همسرم الزام به تمکین بگیرم یا نه؟چون همسرم مهریه اش را هم به اجرا گذاشته و تقاضای نفقه کرده و احتمالا درخواست طلاق میده شایان ذکر است بنده هیچ گونه سوء سابقه ندارم و کارمند ساده هستم و به زندگیم علاقه دارم.ولی همسرم......ممنون از راهنماییتون  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۷ ۰۲:۱۲:۳۷
0 پاسخ
242 بازدید

پیدا کردن مزاحم تلفنی خط ایرانسل


خواهر من یک مزاحم تلفنی پیدا کرده و این باعث دعوا در خانواده خواهرم شده و تا طلاق هم پیش رفته میخاستم ببینم که میشه کاری کرد یا نه؟

البته ماجرا از این قراره که خواهر کوچک من با شوهرش دعوا شده و بر علیهش شکایت کرده و میخاد که طلاق بگیره برای همین داماد کوچک ما خیلی عصبانی شده و چون سابقه خرابی داره ما فکر میکنیم که این مزاحم تلفنی از طرف داماد کوچک اجین شده باشه یعنی 90 درصد اطمینان داریم چون بعد از این دعواها این مزاحم تلفنی پیدا شده

من از طریق یکی از دوستانم پرسیدم که شماره را پیدا کنم ببینم که مال چه کسی است ولی چون فتن که هدیه ایرانسل هستش برای همین به اسم کسی ثبت نمیشه برای همین گفتم که از شما مشاوره و راهنمایی بگیرم که یکار میشه کرد

با تشکر
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۷ ۰۰:۲۰:۲۷
0 پاسخ
928 بازدید

چک


با سلام. داداش من یه سری چک داره دست مردم و در می ره . طلبکارا می ریزن سر بابای من. بابای من رو با شهادت دروغ می ندازن زندان. بابای من چکی امضا نکرده بوده اینا به جرم همکاری با پسرش انداختش زندان چون شرکتاشون کنار هم بوده.
ایا پدرم بری از اتهامات می شه ؟
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۷ ۰۰:۱۰:۳۲
0 پاسخ
233 بازدید

نحوه شکایت از همسایه


با سلام
مدتی است که همسایه دیوار به دیوار ما در حیاط خانه مرغداری راه انداخته اند و صدای مرغ و خروس بی محل که از 4 صبح تا 7 شب آلودگی صوتی ایجاد می کنند خیلی روی اعصاب ما و همسایگان رفته است.لطفا اگر جایی برای شکایت و حل این مسئله هست ممنون میشم بفرمایید و راهنمایی کنید بلکه به آرامش برسیم.
با تشکر
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۶ ۱۵:۴۸:۱۰
0 پاسخ
415 بازدید

تغییر تاریخ تولد


با سلام و احترام
اینجانب بنا به دلایلی تا کنون ازدواج نکرده ام و به تازگی با فردی آشنا شدم که می خواهیم ازدواج کنیم ولیکن بنده از او بزرگتر هستم وبرای خانواده بنده و ایشان مسئله مهمی تلقی می شود می خواستم بدانم آیا می شود تاریخ تولد خود را تغییر دهم
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۶ ۱۲:۳۳:۰۹
0 پاسخ
234 بازدید

ازدواج بدون رضایت پدر


سلام من دختری هستم 31 ساله و مدت ده سال است که خواستگاری دارم پسر همسایمان است اما خانواده ام مخالف هستند و به دلیل لجبازی حاضر به کوتاه امدن نیستند از انجاییکه در شهرستان تحصیل میکردم با خانوادش دور از چشم خانوادم ارتباط دارم و شناخت کامل دارم من دو تا مدرک کارشناسی دارم و کاملا عاقل و بالغ هستم اما خانواده ام به علت داشتن علاقه زیاد به من سد راهم شده اند میدانم که راه قانونی اش چیست اما پدرم بسیار حساس به مسایل دادگاه میباشد و به دلیل فرهنگ شهرمان اگر بخواهم او را به دادگاه بکشانم باعث ابرو ریزی خانوادم میباشد مدت 5 ماه است که از خانواده ام دورم نمیدانم چه کنم ایا راه حلی هست بدون اینکه خانوادم بفهمند عقد کنم اخه پدرم ناراحتی قلبی دارد و بسیار ناتوان میباشد و تحمل این ضربه را ندارد متاسفانه به دلیل مخالفت برادرم او هم کوتاه نمیاد در ضمن من با این آقا مدت ده سال است که دور از چشم همه زیر یک سقف زندگی میکنیم اما میخواهیم آزاد باشیم خسته شدیم از قایم باشک بازی. لااقل مدتی عقد باشیم تا ببینیم چه میشود یا پدرم راضی شود بعد از مدتی یا زبانم لال بمیرد عقد کنیم تا گیر قانون نیفتیم وقتی جایی میریم   بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۵ ۲۲:۱۱:۵۵
0 پاسخ
231 بازدید

سوء پیشینه


درود بر شما
به تازگی دادگاه مرا محکوم به پرداخت دیه 36 میلیونی (ثلث دیه کامل) به خاطر یه دعوا و کتک کاری در سال 1384 کرده؛ دلیل اینکه اینقدر طول کشیده اینه که شاکی پیگیری نکرد تا امسال. به گفته قاضی جزای عمومی من که زندان باشه به خاطر مشمول زمان شدن بخشیده شده ولی باید دیه بدهم. خواهشمند است ضمن پاسخ به سوال که ملاک مدت زمان لازم برای پاک شدن سوء پیشینه کیفری زمان وقوع جرم است یا زمان صدور رای دادگاه؟بفرمایید که آیا در گواهی سوء سابقه ضرب و جرح و محکومیت پرداخت دیه ثبت می شود؟ حال اگر شاکی به نحوی رضایت دهد آیا باز در گواهی عدم سوء پیشینه چیزی ثبت می شود؟
با سپاس فراوان
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۴ ۰۳:۴۶:۳۳
2 پاسخ
351 بازدید

تعلیق مجازات


با سلام

حکم دادگاهی به مدت 3 سالی تعلیق شده است. فرد به مدت 5 روز نیز قبل از حکم زندانی بوده.
لطفا بفرمائید آیا بعد از گذشت 3 سال سوء پیشینه و انگشت نگاری حذف می شود؟
و آیا برای مهاجرت و دریافت سوء پیشینه برای سفارت کشور دیگر مشکلی وجود ندارد؟

با تشکر فراوان
  بیشتر

وضعیت: باز
تاریخ ثبت : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳ ۲۱:۳۹:۵۶
1 پاسخ
265 بازدید