ضمانت جهت سرمایه گذاری

بنده مبلغی رو به عنوان سرمایه میخوام بدم به کسی که نمیشناسمش و در مقابل سود ماهانه بگیرم.به عنوان ضمانت میخوام سند ملکی از ایشون بگیرم.طی تحقیقاتی که کردم اگر ایشون سندش رو در رهن من بزاره، بعدا ممکنه هر کسی پیدا بشه و ادعا کنه قبلا این ملک رو از ایشون به صورت قول نامه ای خریده و پولش رو به صاحب ملک داده و در این حالت صاحب ملک موظف هست ملک رو سند بزنه به نام ایشون و من برای پولم باید از صاحب ملک شکایت کنم که ممکنه صاحب ملک متواری شده باشه و من متضرر بشم و دستم به جایی بند نباشه.
1-حالا اگر صاحب ملک بیاد ملکش رو به صورت قطعی سند بزنه به نام من و کامل منتقل کنه به نام من.ایا باز هم ممکنه چنین شرایطی پیش بیاد و باز من متضرر بشم؟
2-اگر پاسخ سوالم اینه که در این روش ریسکی متوجه من نمیشه ،من چه قرار دادی باید بنویسم که بعدا مشکل ربا خواری پیش نیاد؟فرض کنید ارزش ملک 400 میلیون تومان هست.من 200 میلیون به ایشون به عنوان سرمایه میدم و ایشون باید هر دو ماه مبلغ 20 میلیون و بعد از شش ماه اصل پول 200 میلیون به من برگردونه.اگر ضمانت رو انتقال قطعی سند بزاریم وقتی میریم بنگاه باید قول نامه بنویسیم.در قول نامه چه مبلغی رو باید بنویسیم؟ارزش واقعی ملک 400 میلیون هست من که نمیتونم بی دلیل 200 میلیون بدم و ملک رو صاحب بشم.درسته؟در قرار داد چی باشه خوبه؟ایا میشه در قرار داد نوشت این ملک به عنوان ضمانت این 200 میلیون هست و اگر ایشون 200 میلیون رو پس نداد من حق دارم به عنوان خسارت کل ملک رو صاحب بشم و بفروشم و هر کار دیگه خواستم بکنم؟
3-وقتی طرف قبول میکنه سند 400 میلیونی رو در قبال 200 میلیون به نام بزنه انتظار داره من نتونم سو استفاده کنم.راه حل شما برای این مورد چی میتونه باشه؟مثلا در قرار داد ذکر کنیم اگر ایشون بعد از شش ماه مبلغ 260 میلیون رو طبق فلان چک ها پاس کرد ملک به صورت اتوماتیک وار به نام ایشون بشه حتی اگر من مثلا حاضر نشدم ،فوت شدم یا حتی متواری شدم.ایا چنین چیزی امکان پذیر هست؟لطفا یه راه حلی بزارید که هم طرف دلش امن باشه هم من.

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: موارد متفرقه
2 پاسخ
2,483 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ ۰۰:۵۵