دادخواست مطالبه خسارت

با درود و عرض ادب و احترام . بنده قبلا با شما یک مکاتبه داشته ام در صفحه مشاوره آنلاین . با تشکر از جوابتان . بنده یک واحد پیش خرید کردم که سازنده در زمان تحویل و سند بدقولی کرده و بنده یک عدم حضور با آماده کردن 60 میلیون بدهی پای سند از ایشان گرفته ام و طبق فایل پیوست الزام به تنظیم سند را هم از دادگاه گرفته ام و پرونده را به اجرائیات برده ام ولی دادورز اجرائیات گفتند چون سند به بانک مسکن (سازنده روی سند مادر و بعد از قرارداد خرید بنده و بدون اطلاع ما از بانک وام گرفته است) و شهرداری بدهکار هستش باید اول بدهیها تسویه بشه بعد بیایید تا نماینده بفرستیم تا در محضر سند بگیرید که بدهی سازنده به بانک و شهرداری حدود 1.5 میلیارد هستش . بنده روی عدم حضورم یک دادخواست همراه با اعسار از هزینه دادرسی برای مطالبه خسارت به دادگاه ارائه دادم که اعسار بنده رد شد (و با طناب یک وکیل که میگفت اعسار بزن تا هزینه دادگاه رو که حدود 2 میلیون میشه رو پرداخت نکنی توی چاه افتادم چون حالا هزینه دادرسی بنده با پول لوایح و دادخواستهایی که ایشان برای بنده نوشتند بیش از 3.5 میلیون میشه) . به دادگاه مراجعه کردم گفتند که باید روی دادخواستم یک تمبر باطل کنم و هزینه را پرداخت کنم تا دادخواست به جریان بیفته . قابل توجه اینکه بدهی بنده 60 میلیون برای سند به سازنده هستش و خسارت دیرکرد بنده تا حالا حدود 70 میلیون شده است . درخصوص کارهای ساختمان هم انگار هفته پیش سازنده بدهی شهرداری رو پرداخت کرده و حالا همسایه ها میخواهن همه با هم بشن پول بدهی سندشون رو بگذارن پول بانک رو هم تسویه کنن , من گفتم بنده پای سند پرداخت میکنم ولی ظاهرا انعکاسی بوجود آمده بین همسایه ها با این حرف بنده (راستش اگر بخواهم پرداخت کنم هم ندارم که پرداخت کنم چون باید وام مسکن بگیرم) , حالا به نظر شما چه کنم؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مطالبه خسارت عدم انجام تعهد
حوزه قضایی: البرز
2 پاسخ
2,673 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ۰۷:۴۴