مهریه

سلام
در سال 1370 با حدود 1 میلیون تومان مهریه ازدواج دائم نمودم، سپس در سال 1390 بعلت فشار زندگی و بد رفتاری شوهرم حاضر به رضایت و طلاق توافقی شدم و در نوبت دوم دادگاه دادنامه صادر شد که با توافق طرفین طلاق خلع انجام گیرد و بعلت اجبار و تهدید جانی من در جلسه سکوت نمودم و در دادنامه قید شد که زوجه کلیه مهریه و نفقه و اجرت المثل و ... را به ذوج بذل نموده است. سپس با حکم دادگاه به دفتر ثبت طلاق رفتیم ولی در آنجا کوتاه نیامدم و در سند طلاق قید شده: زوجه 6 میلیون تومان از مهریه را اقرار وصول نموده است و نسبت به مابقی مهریه و نفقه و اجرت المثل و نحله اقدام نموده است، یعنی نبخشیدم و دادنامه در خصوص بذل همه چیز اجرا نشده است.
حال سوالم اینست؛ از سال 1370 کارمند بودم و خرج خانه و فرزندان با من بود و هیچ پس اندازی نداشتم، اکنون که فرزندانم پیش من بزرگ شده و از خودم امنیت جانی دارم آیا میتوانم مهریه و اجرت المثل و ... از سال 1370 تا اکنون را که بیش از 100 میلیون می شود مطالبه نمایم؟ با توجه به اینکه در دادنامه نسبت به بذل همه حقوقم صادر شد ولی در دفتر طلاق فقط اندکی را بخشیدم و شوهرم با همان اندک رضایت طلاق داد و مابقی را در حال مطالبه باقی گذاشتم، هرگز به دفترخانه رسمی هم نرفتم و حاضر به بذل یا هبه نشدم، لطفا راهنمایی دقیق فرمائید، نگرانم که چون دادنامه 1390 گفته باید همه را بذل کنی اما در دفتر طلاق اجرا نکردم و فقط اندکی را بخشش نمودم و اکنون چند سال گذشته اگر شکایت مهریه کنم مجدد دادگاه مرا ملزم به اجرای همان دادنامه و بذل همه حقوقم نموده و نتوانم مابقی را مطالبه کنم.
با تشکر

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مباحث متفرقه
3 پاسخ
2,214 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ ۰۱:۲۴