پزشکی

با سلام و احترام
بنده پزشک عمومی شاغ اورژانس هستم
چند وقت قبل آقایی جهت تزریق یک آمپول برای خانم خود به بیمارستان مراجعه نمودند و بر اساس قانون بیمارستان تزریق هر آمپولی ابتدا باید به تایید پزشک برسد و سپس پرستار تزریق نماید بنابراین بیمار به بنده مراجعه کرد و ذکر کرد که خانمش درد شکم دارد و پزشک متخصص این آمپول را برای وی تجویز کرده و من به طور شفاهی تزریق را تایپد کردم و سپس بیمار به پرستار مراجعه می کند و پرستار ذکر می کند که تایید کتبی پزشک لازم است در نتیجه بیمار عصبانی می شود و به صورت پرستار سیلی می زند
پس از آن پرستار از آن فرد شکایت می کند و مشخص می گردد که فرد در خانه سقط غیر قانونی انجام داده و آمپول را به دلیل درد شکم ناشی از سقط می خواسته و پزشک متخصص تجویز نکرده است
حال دادگاه ضارب را مقصر شناخته است ولی این سوال مطرح شده که ممکن است به بیمار خدمت ارایه نشده باشد و علت عصبانیت بیمار تعلیل در ارایه خدمت باشد
حال به من گفته شده که به صورت مکتوب بنویسم که تایید دارو در آن روز به صورت شفاهی انجام شده است
به نظر شما من چه چیزی بنویسم که خود و همکاران مقصر شناخته نشویم؟
قابل ذکر است که آمپول مورد نظر هیوسین می باشد که باعث سقط نمی شود و آمپول خطرناکی نیست و در بسیاری از بیماری ها من جمله سنگ کلیه و روده تحریک پذیر و امثالهم به وفور تجویز می گردد
با تشکر

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: موارد متفرقه
6 پاسخ
2,092 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ ۱۵:۲۰