خودداری از دستور ریس قوه قضاییه

رئیس قوه قضاییه در بازدید از زندان ما گفت در خصوص محکومان به قصاصی که چهار، پنج یا ده سال در زندان هستند، اما اولیای دم نه حکم را اجرا می‌کنند و نه رضایت می‌دهند چنانچه اولیای دم عذر موجهی ندارند، ماده ۴۲۹ قانون مجازات اسلامی تکلیف را روشن کرده و امکان اخذ تضمین مناسب و آزاد کردن این نوع از زندانیان محکوم به قصاص فراهم است؛ البته تشخیص تضمین مناسب با قاضی است و قضات همراه جلوی ریس قوه قضاییه گفتن چشم اعمال می کنیم
ولیکن اینجانب 6 سال در زندان هستم و لایحه به قاضی ارسال کردم و سخن ریس قوه قضاییه را به ایشان فرستادم در جواب متن زیر را ابلاغ کردند
سلام علیکم
احتراماً بدینوسیله پیرو اعلام محکومیت در خصوص شما حبس محکوم علیه از باب جنبه عمومی جرم با توجه به اعمال ماده 442 ق-آدک هفت سال وشش ماه می باشد و پس از اتمام این مهلت و در صورت عدم مراجعه اولیا دم محکوم علیه مذکور پس از تعیین وثیقه توسط دادگاه محترم و تایید توسط رئیس محترم دادگستری استان پس از تودیع ضمانت ازاد خواهد شد
در صورتیکه طبق گفته ریس قوه قضاییه چهار سال به بالا که حکم را اجرا نمی کنند و عذری ندارند ماده 429 اعمال شود لطفا راهنمایی کنید چگونه از حقم دفاع کنم

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مباحث متفرقه
5 پاسخ
2,111 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۰/۱۱/۲۷ ۱۷:۵۰