تغییر اتهام در بازپرسی ازاتهام کلاهبرداری بعد از 6 ماه به اتهام کشیدن چکهای بلا محل بدون تاریخ و مبلغ چکها در یک پرونده امکان پذیر است ؟

من در کار خرید و فروش پمپ اب هستم بدلیل نوسان شدید قیمت و اینکه پمپ اب به شدت کمیاب شده مشتریان پول به اینجانب واریز می کردند و چک بدون تاریخ می گرفتن که اگر ظرف یک ماه نتوانستم تهیه کنم چک را وصول کنن و معامله خاتمه پیدا کند
اتفاقی در سال قبل افتاد ناگهان پمپ به وفور پیدا شد زیرا جهاد کشاورزی به شدت پیگیر پلمپ چاه افتاده وپمپ اب دیگر کاربردی نداشت من پمپ ابها سفارش دادم و به صورت تلفنی اعلام کردم سر ماه پمپ اماده هست ولی ایشان خواستار کنسل کردن معامله بودند چون پمپ اب به خاطر پلمپ چاه بدرد انها نمیخورد و به صورت دسته جمعی از من شکایت کلاهبرداری کرده و واریزهای بانکی را ضمیمه پرونده کردند و من به بازپرس توضیح دادم که از من چک دارند اول کار چک را انکار کردند و با استعلام از سریال چک معلوم شدو برگه کردن چک در دست انهاست دو باره بازپرس من را احضار کرد گفت از شما بابت کل مبلغ چکها شکایت کیفری کردند من به ایشان گفتم 6 ماه اتهام کلاهبرداری بوده حالا شکایت مطالبه وجه چک مگر می شود هر روز اتهام در شکواییه عوض کنند و چک ها ضمانت حسن انجام کار بوده که حتی در یک دادگاه حقوقی که یکی از مشتریان از من کرده قاضی اولیه و تجدید نظر حق را به اینجانب داده و گفته اند که مشتری باید اول اثبات عدم تعهد تحویل پمپ در زمان مقرر را اثبات کند بعد مطالبه وجه چک کند ولی بازپرس گفت نه ما استعلام گرفته ایم شما نماینده هیچ شرکت سازنده پمپ نیستید گفتم برای خرید و فروش پمپ نمایندگی نمی خواهد مجوز صنفی می خواهد این چه حرفی است که شما میزنید گفت من از هم صنفی ها پرسیده ام گفتند نمایندگی باید داشته باشید که بتوانید خدمات پس از فروش بدهید و اخرین دفاع را بگو گفتم می خواهم پرونده و شکایت شکات ببینم که شکایت جدید کرده اند و چه ادعاهای کرده اند وقتی نمی دانم چه ادعایی کردند و شما بصورت کلی می گویید چگونه پاسخ دهم گفت پرونده نمی دهم مطالعه کنی کیفر خواست زدم بعد برو از دادگاه بگیر حالا سوال من این است
1- ایا بازپرس می تواند بدون ابلاغیه کتبی برای دفاع اخر تلفنی بدون که اعلام کند دفاع اخر هست متهم را احضار کند؟
2- ایا بازپرس می تواند از رویت محتویات پرونده قبل از دفاع اخر خودداری کند؟
3- تغییر عنوان اتهام در یک پرونده از کلاهبرداری به کشیدن چک بلا محل بدون تاریخ و مبلغ چکها و اعلام تغییر اتهام در جلسه دفاع آخربه متهم امکان پذیر است یا باید شکات شکایت جدید انجام دهند ؟
4- یک ماه قبل از دفاعیه اخر در خواست تصویر اوراق پرونده در ثنا ثبت کردم ولی ایشان هیچ توجهی نکرده و دستور ان را نداده از چه مرجعی از ایشان شکایت کنم ؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: موارد متفرقه
5 پاسخ
1,465 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ ۱۰:۰۸