-

مغازه ای از 80 سال پیش در اجاره پدرم و اینجانب میباشد(وقفی می باشد) ، تکلیف چیست؟
هم اکنون مالک به همراه اوقاف مدارک پرداخت اجاره سالهای قبل را می خواهد (معرفی به شورای حل اختلاف امور وقفی) و عنوان کرده اند اگر تشکیل پرونده ندهید به دادگاه معرفی مشوید

حال سوالات من این است:

1-در صورت عدم مراجعه من شورا ومتولی ،اعلام کرده اند به دادگاه معرفیم میکنند.تکلیف چیست آیا کلا شورای حل اختلاف اجازه ورود به موارد وقف رادارد یا فقط به عنوان صالح می باشد؟

2- با توجه به اینکه حدود 80 الی 90 سال است در این مغازه وقفی کار میکنم .حق کسب وپیشه وتجارت من چگونه محاسبه می گردد؟اصلا این حق برایم در نظر گرفته می شود و آیااجازه تغییر شغل را دارم؟

3-اجازه انتقال ملک را از طریق سرقفلی به شخص دیگری دارم؟یا باید از متولی وقف و اوقاف کسب اجازه کنم؟

4-اگر کار به دادگاه بکشد،آیا می توانند حکم تخلیه ملک را بدهند؟

5-برای آن 30 سالی که کسی برای دریافت اجاره مراجعه نکرده به چه ترتیبی عمل کنم ؟آیا اجاره 30 سال را پرداخت کنم؟در ضمن به نرخ گذشته پرداخت شود یا نرخ جدید را کارشناس تعیین می کند؟(البته به تازگی متوجه شدم که بایستی به صندوق دادگستری پرداخت می کردم که نکرده ام.)
6-آیا اصلا بستن قرارداداجاره نامه جدید3 ساله با آنان ،مشکلی برای من ایجاد نمیکند؟
7- شرایط مغازه من ،طبق قانون موجر ومستجر از قانون سال 1356 تبعیت می کند؟
با تشکر

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: -
1 پاسخ
2,234 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۳/۰۲/۰۳ ۰۰:۴۷:۱۰