انحلال شرکت

با سلام من سهامدار و رييس هيات مديره يك شركت با مسئوليت محدود و سهامي خاص هستم كه حدود 9 سال فعاليت داشته ( البته مدت دو سال است كه من هيات مديره شدم و قبلا كسان ديگري بودند و اونها رفتند كنار و من عضو و ريئس هيات مديره شدم ) و يك سري قرارداد با اشخاص حقيقي جهت ارائه خدمات منعقد شده ،كه طبق قرارداد مي بايست بر اساس مبالغي كه دريافت گرديده بود خدماتي توريستي در بلند مدت ارائه مي شد اما به خاطر افزايش نرخ ارز امكان خدمات دهي طبق قرارداد ضرر بزرگي به شركت وارد نمود طوري كه شركت به ضرر دهي رسيد حالا هيئت مديره تصميم گرفته كه شركت را منحل نموده و يك مدير تسويه كارها را انجام دهد ولي چون امكان عودت مبالغ دريافتي به علت ضرر نيست در صورتي كه افراد زيادي كه قرارداد با ما دارند ( مبالغ دريافتي از آنها بين دو تا هفت ميليون ميباشد) از شركت به دادگاه شكايت كنند سوالات زير را دارم: 1- آيا هيئت مديره از لحاظ قانوني اجبار به عودت مبلغ دريافتي مي باشد يا از اموال شركت بدهي ها پرداخت مي شود . 2- هيات مديره قديم آيا مسئوليت امضاهاي قردادهاي در زمان خودشان را دارند يا خير 3- در صورت اينكه اموال شركت در تسويه بدهي ها كفايت لازم را پيدا نكند آيا اموال مديران توقيف خواهد شد ؟ 4- يك سري از قراردادها قسطي بوده و در قرارداد ذكر شده در صورت عدم پرداخت اقساط تا يكسال قرارداد ابطال خواهد شد و هيچ مبلغي عودت نخواهد داده شد . الان تكليف اين قراردادها چه خواهد شد ؟ آيا ما زودتر مي توانيم ابطال آنها را بخواهيم؟ 5- لطفا روال قانوني انحلال شركت را توضيح دهيد ؟ 6- در صورت اينكه از شركت شكايت شود از لحاظ قانوني چه مواردي هيات مديره و سهامداران را تهديد خواهد كرد؟ rn7-شركت با مسئوليت محدود اگر بخواهد انحلال انجام دهد و بدهي مالياتي حدود هشت ميليون تومان و بدهي بيمه چهار ميليون داشته باشد آيا انحلال بدون پرداخت بدهي هابه علت عدم توانايي مالي امكان پذير مي باشد و آيا با قانون جديد اين مبلغ ، هيات مديره ممنوع الخروج مي شوند يا خير ؟ rn8- اين قراردادهايي كه ما منعقد ميكنيم چون جزو اسناد تعهداور است بايد به امضا مديرعامل و يا رييس هيات مديره برسد ولي چون شبها اين قراردادها به امضا خريدارها ميرسد و شب مديرعامل حضور ندارد هيات مديره اختيارات خود را طي نامه اي به شخصي واگذار نموده تا ايشان امضا نمايند حال اين قراردادها آيا از جنبه حقوقي به علت عدم امضاي صاحب امضا قابل رسيدگي مي باشد؟ آيا خريداران ميتوانند شكايت نمايند كه اين قراردادها خلاف قانون بوده و ارزش ندارد و ما بايد پول آنها را عودت دهيم؟آيا اگر از ما شكايت نمايند ما مي توانيم بگوييم كه اين قرارداده با امضا هيات مديره ارزش دارد و ما پاسخگوي مطالبات نيستيم؟ با تشكر و خسته نباشيد

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: -
1 پاسخ
2,158 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۳/۰۶/۱۴ ۰۶:۴۵:۴۱