حقوق زن در طلاق

با سلام. من شهریور پارسال عقد کردم و جزو شروط ضمن عقدم اشتغال و ادامه تحصیل هست که توی سند تزدواج قید شده. همچنین قول شفاهی از همسرم گرفتم که بعد ار ازدواج توی تهران زندگی کنیم. امسال من دکترا مشهد قبول شدم اما بلافاصله بعد قبولی خانواده همسرم اومدن خونه ما و با فحاشی و توهین گفتن من باید شرایط ضمن عقدم رو حذف کنم و برگردم شهرستان زندگی کنم و درس هم نخونم.الان دو ماهه که از این ماجرا گذشته و همسرم کوچکترین ارتباطی با من نداشته. هفته قبل رفته پیش یه وکیل اما وکیلش که با پدرم صحبت کرد، نگفت درخواست همسرم طلاق داده یا نه. میخواستم بپرسم چه چیزی رو ممکنه برای طلاق بهانه کنه و شکایت کنه؟ قطعا نمیتونه دست روی تحصیل و اشتغال من بذاره. ممکنه بخواد برای من پاپوشی درست کنه یا بهانه ای از من بگیره. راهنماییم کنید که تکلیف حقوقی من این وسط چیه؟ نمیخوام غافلگیر بشم. میخوام تمام مهریه و نفقه و کوچکترین حقوقم رو ازش طلب کنم و حاضر نیستم از هیچ حقی بگذرم. چطور میتونم از مادرش شکایت کنم به خاطر فحاشی و دخالت بیجا؟ آیا برای رفت و آمدم به شهرستان باید ازش اجازه بگیرم؟ دوماهه کوچکترین ارتباطی با من نداشته. واقعا کوچکترین علاقه ای به این پسر ندارم و فقط میخوام تمام حقوقم رو ازش بگیرم. ممنون

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: -
1 پاسخ
2,164 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۳/۰۸/۱۰ ۱۶:۱۷:۵۷