ممانعت از فارغ التحصیلی

با سلام
بنده 31/6/95 از پایان نامه کارشناسی ارشد خود در رشته ژنتیک انسانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دفاع نمودم و متعاقب آن مراحل تسویه حساب با دانشگاه را انجام داده و تمام نمرات منجمله نمره پایان نامه به ثبت نهایی رسید. در همین حین که مشغول تسویه حساب بودم یکی از دانشجویان جدید الورود از بنده راجع به استاد راهنما سوالاتی پرسید و بنده هم طبق وظیفه اخلاقیم سعی کردم تمام واقعیت را به این دانشجو بگویم. حقیقتا از استاد راهنما خود راضی نبودم و بخاطر بی کفایتی ایشان پایان نامه اینجانب بی دلیل به طول انجامید و بنده مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان هزینه کرده و علی رغمی قولی که استاد بابت بازپرداخت پول انجام داده بود ولی پول را برنگرداند. درست یک روز بعد از اتمام تسویه حساب و ثبت نام در مقطع دکتری دانشگاه علوم بهزیستی استاد راهنما به من زنگ زده و با لحنی توهین آمیز و تهدید آمیز گفت که چرا این حرفها را به دانشجو ورودی جدید زده ام و گفت جلوی فارغ التحصیلی من را می گیرد. متاسفانه با پیگیری هایی که کردم متوجه شدم دانشگاه در این مورد با ایشان همکاری نموده و فارغ التحصیلی بنده فعلا متوقف شده است. از آنجایی که این کار غیر قانونی می باشد و بنده تمام اسناد مربوط به دفاع و تایید نمرات را دارم چه راه حلی به بنده پیشنهاد می کنید؟ از لحاظ آموزشی کارشون غیر قانونیه و فقط شاید بتونن علیه من پرونده انضباطی درست کنن و آن دانشجو را مجبور کنن بگه بنده پشت سر استاد به او توهین کرده ام که البته این هم غیر قابل اثبات است. بنده تمام اسناد مربوط به هزینه های پایان نامه را دارم و طبق قانون وظیفه استاد راهنما تامین هزینه پایان نامه می باشد و از این بابت حق شکایت برای من محفوظ است. البته داستان مفصل تر از این می باشد که اگر نیاز شد بیشتر توضیح خواهم داد. از لحاظ قانونی همه چیز به نفع بنده است ولی نمی دانم که باید از دانشگاه شکایت کنم یا از استاد و اصلا باید به کجا شکایت کنم؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: سایر مقررات حقوقی
حوزه قضایی: البرز
1 پاسخ
2,631 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۵:۲۳