پرداخت وجه التزام و فروش مجدد آپارتمان بدون سابقه ثبتی به دیگری صحیح است؟

درسال91 یک واحد آپارتمان با قرارداد پیش فروش عادی به شخصی فروختم.در قرارداد پیش فروش پارکینگ و انباری به ایشان نفروختم.مبلغ کل ثمن 120 میلیون بود که تا اکنون 90 میلیون پرداخت کرده. وجه التزام عدم تعهد 150 میلیون از بنده چک گرفتن. متاسفانه در تاریخی که باید آپارتمان رو تحویل میدادم و سند منتقل میکردم این اتفاق نیوفتاد و خریدار هم نه پول تحویل را داد نه پول در زمان تنظیم سند. اما بعد از6ماه آپارتمان آماه شد و طی اظهارنامه ای دعوت کردم پول پارکینگ سهم خودشان را بدهند و تحویل بگیرند.متاسفانه خریدار تا اکنون نه آپارتمان را تحویل گرفته و نه الباقی طلب بنده را داده.2سال دادگاه تشکیل شد و در نهایت دادگاه تجدیدنظر استان بنده را به 11میلیون خسارت تاخیر محکوم کرد اما الزام به تحویل و الزام به سند در شکایت خریدار رد شد چون الباقی وجه پرداخت نشده.حال با توجه به این رای قطعی بنده قصد دارم آپارتمان را به کسی دیگه بفروشم.آیا با توجه به این رای قطعی و اینکه الباقی پول را نمیپردازند و بنده ناچار به این کار شده ام و حتی راضی به پرداخت وجه التزام 150میلیونی درون قولنامه هستم آیا باز هم در صورت فروش بنده فروش مال غیر انجام داده ام؟بنده جاضر به پرداخت وجه التزام هستم و خریدار کلا قصد ندارد پول الباقی را بپردازد و میخواهد انقدر خسارت بگیرد که طلب اینجانب صفر شود و از نظر اینجانب دیگر معامله نامشروع و ناثواب شده است.با تشکر بی پایان لطفا راهنمایی کنید

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: تنفیذ فسخ قرارداد / معامله
1 پاسخ
2,066 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۵/۰۸/۲۴ ۱۸:۵۵