پایان کار

بعد از فوت پدرم (35 سال پیش) گاراژی به من و 4 برادر و 7 خواهرم به ارث رسیده است. در این مدت اداره این گاراژ بر عهده برادر کوچکترم بوده است. حدود 25 سال پیش برای اینکه این برادرم دفترچه بیمه بگیرد نامه ی تقاضای ایشان را من به عنوان کارفرما امضا کردم. در این مدت برادرم همه کاره بوده و مبلغ ماهانه ی ناچیزی به وراث پرداخت می کرد. حدود 2 سال قبل که فهمیدم قصد شکایت از بنده برای گرفتن پایان کار را دارد به بیمه مراجعه کردم و فهمیدم که چون ایشان یکی از وراث است بیمه ایشان باید از نوع خویش فرما می بود و نسخه ای از انحصار وراثت را در اختیار بیمه گذاشتم که در نهایت بیمه ایشان به خویش فرما تبدیل گردید. لازم به توضیح است که بنده از ابتدا از مبلغ فیش حقوقی که ایشان به بیمه اعلام می کردند و نحوه ی تایید آن (که اصولا باید کارفرما تایید می کرد) کاملا بی خبر بودم و ظاهرا خود ایشان برای خود حقوق می نوشت و تایید می کرد. حالا پس از تعطیلی گاراژ ایشان از بنده بابت پایان کار و نیز حق مرخصی هایشان!! در اداره کار شکایت کرده اند. بنده هیچوقت اطلاع نداشته ام که ایشان کی به گاراژ می رفته اند و کی نمی رفته اند و حتی نمی دانم چه مقدار درآمد داشته اند. سوالی که داشتم این است که آیا ایشان می توانند بنده را محکوم کنند؟ اگر لازم است اقدامی کنم خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: اختلاف کارگر و کارفرما
حوزه قضایی: آذربایجان شرقی
1 پاسخ
2,308 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۱۳:۳۹