پایان قرارداد و تهدید به شکایت توسط کارفرما و تاخیر در انجام تسویه حساب و ماده 10 قانون مدنی

با سلام من برای یه شرکتی کارمیکردم که پروژه گرفته بود در یکی از شرکت های تابعه شرکت نفت که به عنوان نیروی پیمانکاری این شرکت در شرکت نفت مشغول به کار بودم الان من قرارداد یک ساله ام تموم شده و از دو ماه قبل هم اعلام کردم که مایل به ادامه همکاری با شرکت و بستن قرار داد جدید نیستم در متن قرارداد بندی رو نوشته بود که من نیروی شرکت تا دو سال حق همکاری با شرکت رقیب رو ندارم مگر اینکه من رضایت بدهم و اینکه در متن قرار داد ذکر نکرده که درصورت همکاری با شرکت رقیب ایشون بعدش چه کاری میتونن انجام بدن ، درواقع شرطی رو ذکر نکرده بودن و گفته که باید شرکتی رو معرفی کنم که ایشون بررسی کنن که ایا شرکت رقیب من هست یا نه و من میگم کدوم شرکت رقیبم هست یا نه الان چون پروژه قبلی رو که با شرکت نفت داشت الان شرکت نفت قرارداد رو باید شرکت تمدید نکرده و از انجا که برای این پروژه هم بحث استعلام قیمت و شرکت برای بستن قرارداد جدید رو با شرکت نفت اقدامی نکرده بود و شرکت نکرده بود در بحث استعلام قیمت و یک شرکت دیگه برنده استعلام قیمت شده و پروژه رو گرفته گفته که چون من نیروی این شرکت بودم حق بستن قرارداد جدید رو با شرکت جدید ندارم تا دو سال من از طریق اداره کار که پیگیر شدم گفتن که ایشون نمیتونه برای شما تعیین تکلیف کنه چون قراردادتون به پایان رسیده و نسبت به هم تعهدی ندارید و نمی تونه برای شما ایجاد مشکل کنن وو ازتون شکایت کنن یه مشکل دیگه ای که هست اینه که این شرکت قبلی الان من میخام تسویه حساب کنم با شرکت داره طفره میره امروز فردا میکنه برای تسویه حساب و اینکه میگه باید تا اخر ماه بیای شرکت و من یکسری اموزش به شما بدهم و از این حرفها میخوام بدونم من میتونم قانونی از ایشون شکایت کنم که ایشون داره برای تسویه حساب کردن امروز و فردا میکنه و طفره میره که تاخیر ایجاد بشه که من نتونم با شرکت دیگه از جمله این شرکت جدید که پروژه شرکت نفت رو برنده شدن همکاری داشته باشم و اگر من تسویه حساب با این شرکت انجام ندم چون داره طولش میده و طفره میره و برم با شرکت جدید قرار داد منعقد کنم چه مشکلی برام پیش می ای
الان من اگر با شرکت جدید که این پروژه رو برداشته قرارداد منعقد کنم ایا مشکلی برام پیش می اید و این شرکت قبلی میتونه از من شکایت کنه
دوم اینکه اگر شرکت قبلی حاضر نشه که تسویه حساب من رو انجام بده و از عمد تاخیر بندازه در تسویه حساب و من برم با شرکت جدید قرارداد ببندم ایا این مشکل ساز میشه برام
سوم اینکه چون برای قرارداد از ما سفته گرفته و حاضر نشده که رسید سفته به من بده و چندین بار هم ازش خواستم که رسید سفته بهم بده و طفره میرفت و امروز فردا میکرد من میتونم از لحاظ قانونی هم به خاطر سفته ها و هم تاخیر در تسویه حساب از ایشون شکایت کنم و اینکه برای اینکه برای دریافت سفته هام از این شرکت که حاضر نیست سفته ها رو پس بدهد به دادگاه باید مراجعه کنم
موردی که هست اینکه ایا ماده 10 قانون مدنی شامل مشکل اینجانب هم میشود یا نه و اینکه این شرکت میتونه طبق این ماده از من شکایت کنه و درصورت اینکه شکایت انجام بشه چه احکامی میتواند صادر بشود توسط دادگاه

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مباحث متفرقه
16 پاسخ
3,499 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۶:۲۹