شرکتـ مهاجـرتی هومان ویـزا

آزمـون تولک صد در صد تضمینی

تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

نمونه سوالات و منابع آزمون تولک را می توانید از موسسات معتبر که کلاس های آمادگی تولک را به صورت خصوصی یا گروهی، آنلاین یا حضوری در ایران برگزار می کنند، تهیه کنید.

آزمون تولک چیست؟

به دلیل مزایای تحصیل در ایتالیا، مانند کیفیت نظام آموزشی در ایتالیا، برخورداری از حق کار هنگام تحصیل و تحصیل رایگان و یا کم هزینه با بورسیه استانی رشته های تحصیلی و غیره بسیاری افراد در سراسر دنیا از جمله ایران در صدد مهاجرت تحصیلی به این کشور و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر ایتالیا هستند.

یکی از مهمترین مدارک لازم برای اپلای تحصیلی و دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر ایتالیا شرکت در آزمون ورودی دانشگاه است.

آزمون تولک (TOLC) یا Test On Line CISIA نیز مانند آزمون IMAT یک آزمون ورودی برای دانشگاه های ایتالیا است. این آزمون از سال 2005 با هدف ارزیابی دانش پایه مورد نیاز تحصیل در دانشگاه های معتبر چندین مرتبه برگزار می شود. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را دارند و می خواهند در این کشور به تحصیل بپردازند، برای اپلای تحصیلی و دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مقصد باید ابتدا در آزمون تولک شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول شوند.

تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

البته برخی دانشگاه های ایتالیا برای پذیرش دانشجو آزمون های اختصاصی خود را برگزار می کنند و افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه مقصد را دارند باید در آزمون مورد نظر شرکت کنند، از این رو برای ورود به این دانشگاه ها نیازی به شرکت در آزمون تولک نمی باشد.

انواع آزمون تولک

آزمون تولک با توجه به نوع رشته و دانشگاه مقصد دارای انواع مختلفی است. انواع آزمون تولک عبارتند از:

 • آزمون تولک MEDICINA
 • آزمون تولک I
 • آزمون تولک E
 • آزمون تولک F
 • آزمون تولک S
 • آزمون تولک B 
 • آزمون تولک SU 
 • آزمون تولک AV 
 • آزمون تولک PSI 
 • آزمون تولک C 
 • آزمون تولک D

آزمون تولک MEDICINA

آزمون تولک پزشکی از سال 2023 برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان ایتالیایی ارائه شده است و شامل، درک متن، زیست شناسی، شیمی و فیزیک، ریاضی و استدلال می باشد. این آزمون دارای 15 سوال زیست شناسی، 7 سوال درک مطلب، 15 سوال شیمی و فیزیک، 13 سوال ریاضی و استدلال است و مدت زمان پاسخگویی به این آزمون 90 دقیقه است.

برای تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در ایتالیا علاوه بر آزمون تولک پزشکی می توانید در آزمون IMAT (به زبان انگلیسی) و یا آزمون آلفا تست ایتالیا نیز شرکت کنید.

برای کسب اطلاعات در خصوص تحصیل در رشته پیراپزشکی در ایتالیا کلیک کنید.

تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون آیلتس (آیلتس آکادمیک و جنرال)، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون تافل تضمینی (تافل IBT و هوم ادیش)، آزمون دولینگو (Duolingo)، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان در ارتباط باشید…

آزمون تولک I

آزمون تولک I به زبان ایتالیایی است و در زمینه ارزیابی سطح علمی داوطلبان در رشته های ریاضیات، استدلال منطقی، علوم و درک مطلب برگزار می شود. همچنین این آزمون دارای نسخه انگلیسی (ENGLISH TOLC– I) نیز می باشد که به زبان انگلیسی برگزار می شود. برای ورود به رشته ‌های مهندسی باید در آزمون تولک مهندسی شرکت کنید. این آزمون شامل 10 سوال درک مطلب، 20 سوال ریاضیات، 10 سوال منطق، 10 سوال علوم است و مدت زمان پاسخگویی به این آزمون 110 دقیقه است.

آزمون تولک E

آزمون تولک E به زبان ایتالیایی و در زمینه استدلال منطقی، درک مطلب و ریاضیات برگزار می شود. آزمون تولک E نیز دارای نسخه انگلیسی (ENGLISH TOLC-E) است که به زبان انگلیسی برگزار می شود. داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های علوم سیاسی، علوم اقتصادی و مدیریت، مطالعات بین المللی، ارتباطات و علوم اجتماعی را دارند باید در آزمون تولک E شرکت کنند.

ساختار آزمون تولک E شامل 10 سوال درک مطلب، 13 سوال ریاضی، 13 سوال منطق است و مدت زمان انجام آزمون 90 دقیقه است.

آزمون تولک F

آزمون تولک F نیز به زبان ایتالیایی و در زمینه زیست شناسی، شیمی، ریاضیات، فیزیک، منطق برگزار می شود. آزمون تولک F انگلیسی (ENGLISH TOLC-F) نیز در حوزه زیست شناسی، شیمی، ریاضیات، فیزیک و منطق برگزار می شود. جهت تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه های پذیرنده آزمون تولک داروسازی باید برای اخذ پذیرش تحصیلی حتما در آزمون تولک F شرکت کنید.

ساختار آزمون تولک F شامل 15 سوال زیست شناسی، 7 سوال ریاضیات، 6 سوال منطق، 7 سوال فیزیک، 15 سوال شیمی است و مدت زمان انجام آزمون 52 دقیقه است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا - مرکز برگزاری آزمون های زبان هوم ادیشن و آنلاین

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی به اروپا از جمله ایتالیا و آزمون های ورودی دانشگاه ها و آزمون های زبان ویژه مهاجرت به اروپا از جمله آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی، آیلتس آکادمیک و… با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

آزمون تولک B

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های مرتبط با زیست شناسی را دارندt باید در آزمون تولک B شرکت کنند.

این آزمون به زبان ایتالیایی برگزار می شود و شامل ۲۰ سوال ریاضیات، ۱۰ سوال زیست ‌شناسی، ۱۰ سوال فیزیک و ۱۰ سوال شیمی است. مدت زمان انجام آزمون تولک B ۱۱۰ دقیقه است.

آزمون تولک S

آزمون تولک S برای تحصیل در رشته ‌های علوم کامپیوتری، علوم و فناوری، بیوتکنولوژی، شیمی، شیمی صنعتی، فیزیک، ریاضیات، علوم زیست محیطی، علوم جغرافیایی، علوم طبیعی و به زبان ایتالیایی برگزار می شود و دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از رشته های فوق را دارند باید در آزمون تولک B شرکت کنند.

ساختار آزمون تولک S شامل ۲۰ سوال ریاضیات، ۱۰ سوال استدلال و حل مسئله، ۱۰ سوال درک مطلب و ۱۰ سوال علوم است. مدت زمان انجام آزمون ۱۱۰ دقیقه است.

آزمون تولک SU

دانشجویانی که قصد دارند در یکی از رشته های فلسفه، زبان‌ و ادبیات خارجی، ارتباطات، زبان و ارتباطات بین فرهنگی تحصیل کنند باید در آزمون تولک SU شرکت کنند. آزمون TOLC-SU به زبان ایتالیایی برگزار می شود. ساختار آزمون تولک SU شامل ۳۰ سوال درک مطلب و اطلاعاتی در مورد ایتالیا، ۱۰ سوال دانش و مهارت‌های مورد نیاز در دوران دبیرستان و ۱۰ سوال استدلال منطقی است. مدت زمان انجام آزمون ۱۰۰ دقیقه است.

سایر آزمون های تولک

آزمون تولک AV

آزمون تولک AV در زمینه زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات، منطق و درک کلامی و به زبان ایتالیایی برگزار می شود. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دامپزشکی و کشاورزی را دارند باید در آزمون تولک AV شرکت کنند.

آزمون تولک PSI

آزمون تولک PSI نیز به زبان ایتالیایی و در زمینه درک مطلب، ریاضیات پایه، استدلال کلامی، استدلال عددی، زیست شناسی برگزار می شود. این آزمون برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های روانشناسی را دارند ارائه می شود.

آزمون تولک C

این آزمون برای دانشجویانی طراحی شده است که در رشته‌ های ارتباطات، روابط عمومی و رسانه ‌ها تحصیل می ‌کنند.

آزمون تولک D

TOLC-D برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق دارند برگزار می شود.

ساختار آزمون تولک

آزمون تولک از سال 2018 هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی ارائه می شود. بنابراین داوطلبانی که قصد دارند در ایتالیا به زبان انگلیسی تحصیل کنند نیز می توانند به راحتی در آزمون تولک شرکت کنند و با کسب نمره بالا از دانشگاه مقصد پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

آزمون تولک به دو صورت حضوری و آنلاین (هوم ادیشن) برگزار می شود. آزمون تولک به صورت آنلاین توسط پلتفرم IT CISIA برگزار می شود و سوالات آزمون به ‌صورت تصادفی انتخاب می ‌شوند؛ از این رو برگه ی آزمون هیچ یک از داوطلبان شبیه به هم نیست، اما سطح دشواری سوالات یکسان است و در یک چهارچوب خاص انتخاب می شوند.

در مورد نمره دهی در آزمون تولک نیز باید به این نکته توجه کنید که این آزمون دارای نمره منفی است و در صورتی که به سوالی پاسخ اشتباه بدهید 0.25 نمره از امتیاز شما کسر خواهد شد.

منابع آزمون TOLC

همان طور که می دانید آزمون تولک برای ورود متقاضیان به دانشگاه و تحصیل آکادمیک در مقطع کارشناسی است، از این رو برای شرکت در آزمون تولک ابتدا باید دروس پایه در مقطع دبیرستان کشور ایتالیا را مطالعه کنید و با مطالعه سرفصل‌ های هر آزمون تولک که به آن اشاره کردیم، با آمادگی کامل در آزمون شرکت کنید.

مطالعه منابع معتبر و بین المللی آزمون تولک یکی از مهمترین راهکارها برای کسب نمره بالا و قبولی در آزمون تولک تضمینی است. منابع آزمون TOLC بستگی به نوع آزمون، سطح علمی متقاضی، زبان آزمون (انگلیسی یا ایتالیایی)، رشته تحصیلی و میزان رقابت در رشته مورد نظر بستگی دارد، اما پیش از مطالعه نمونه سوالات آزمون تولک باید ابتدا دروس و مطالب تدریس شده در دوران دبیرستان را مطالعه کنید.

تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

بهترین راهکار برای کسب موفقیت تضمینی در آزمون تولک، علاوه بر مطالعه منابع آزمون، شرکت در دوره های آمادگی آزمون تولک است که به صورت خصوصی یا گروهی، آنلاین یا حضوری برگزار می شود.

اساتید با تجربه در موسسات معتبر با ارائه بهترین منابع و نمونه سوالات آزمون تولک و آشنایی با مهمترین سرفصل ها موفقیت شما در آزمون تولک را تضمین می کنند و شما می توانید با کسب نمره بالا در این آزمون، شانس خود جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر ایتالیا و همچنین اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را افزایش دهید. همچنین یکی از مهمترین نکاتی که در استفاده از منابع آزمون تولک باید به آن توجه کنید، مطالعه منابع آزمون تولک به زبان اصلی است.

نمونه سوالات آزمون تولک

مطالعه نمونه سوالات و منابع خود آموز تولک نیز کمک بسزایی در افزایش آمادگی برای شرکت در آزمون تولک می نماید.

بسیاری از موسسات معتبر جهت کسب آمادگی لازم برای شرکت در آزمون تولک و موفقیت داوطلبان، اقدام به تهیه پکیج های آموزشی آزمون تولک و برگزاری دوره های حضوری و آنلاین نموده اند، این بسته های آموزشی و دوره های آمادگی شامل درسنامه ها و نمونه سوالات آزمون های تولک اصلی است که در دوره های گذشته برگزار شده اند. در واقع شما با شرکت در این کلاس ها و مطالعه نمونه سوالات ارائه شده از سوی اساتید با تجربه، با استراتژی های حل مسئله آشنا شده و با شناسایی الگوها، تقویت مهارت های حل مسئله، توسعه انعطاف پذیری ذهنی آشنا شده و می توانید بالاترین نمره را در آزمون تولک کسب کنید.

در صورت کسب نمره بالا می توانید موفق به اخذ بورسیه های تحصیلی ایتالیا شوید و به صورت رایگان یا با هزینه کمتری در این کشور تحصیل کنید و از مزایای داشتن مدرک آکادمیک دانشگاه های معتبر ایتالیا استفاده کنید.

تاریخ های برگزاری تولک

آزمون تولک در تاریخ های ثابتی برگزار نمی شود. تاریخ های برگزاری آزمون تولک توسط دانشگاه برگزار کننده آزمون تعیین می شود و احتمال تغییر تاریخ آزمون نیز از سوی دانشگاه امکانپذیر است، در واقع هر دانشگاه به طور مستقل مهلت های ثبت نام در آزمون تولک را مدیریت می کند؛ بنابراین تاریخ های برگزاری آزمون تولک در رشته های مختلف نیز متفاوت است.

اگر می خواهید در آزمون تولک ایتالیا شرکت کنید باید بدانید، برای ثبت نام در آزمون تولک دو تقویم وجود دارد، یک تقویم برای آزمون هایی که می توان آنها را رزرو کرد و یک تقویم نیز برای آزمون های تولک در سال جاری است.

به طور کلی مهلت ثبت نام در آزمون تولک در ساعت 2 بعدازظهر و 7 روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون به پایان می رسد. البته اگر مهلت ثبت نام آزمون تولک در روز تعطیلات رسمی باشد، به اولین روز کاری بعدی در ساعت 2 بعدازظهر موکول خواهد شد، یعنی آخرین مهلت ثبت نام به روز کاری بعد منتقل می شود. همچنین زمان برگزاری آزمون در قبض پرداخت و در پنل دانشجویی CISIA قابل مشاهده است.

آزمون تولک مانند بسیاری از آزمون های بین المللی از جمله آزمون GRE تضمینی چندین مرتبه در ماه برگزار می شود و داوطلبان مجاز هستند سه مرتبه در سال و در ماه یک مرتبه در آزمون شرکت کنند.

اگر بیشتر از یک بار در آزمون تولک شرکت می کنید، باید بدانید ملاک دانشگاه ها برای پذیرش تحصیلی، نمره آخرین آزمون است، در این صورت اگر نمره اولین آزمون شما بسیار بالاتر باشد، امتیاز مثبتی برای شما لحاظ نمی شود و نمره آخرین آزمون تولک حائز اهمیت خواهد بود.

برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون تولک و سایر آزمون های بین المللی از جمله آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال، انواع آزمون تافل (تافل IBT و تافل هوم ادیشن)، آزمون دولینگو تضمینی و… می توانید از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا

ووچـر آزمون تولک مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند. 

لینک های کاربردی شرکت مهاجرتی هومان ویزا 

·       اخذ ویزا 

·       ویزای ایتالیا 

·       ویزای شینگن 

·       ویزای شینگن ایتالیا 

·        شرکت مهاجرتی و خدمات مهاجرتی 

آزمون های زبان مهاجرت 

·       آزمون تافل 

·       آزمون ناتی 

·       آزمون oet 

·       آزمون آیلتس 

·       آزمون GRE 

·       آزمون دولینگو 

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

  آزمون های زبان