خیانت در امانت

با سلام و عرض ادب
بنده 60 کارتن بار در باربری گذاشتم و به مقصد شهرستان بارنامه به نام خودم گرفتم که خریدار با هماهنگی باربری بدون اطلاع بنده بعد از یک ربع با همان شماره بارنامه همان تاریخ و فقط با یک ربع که از از تاریخ صدور بارنامه گذشته بود اسم گیرنده و فرستنده را به نام خریدار ثبت کرده است و به مقصد خریدار ارسال کرده است حال بعد گذشت 4 ماه بنده بابت تسویه فاکتور به ایشان مراجعه کردم اما ایشان اعلام میدارد که باری تحویل نگرفته است و برو اثبات کن که به من کالا فروختی که بعد از بررسی و پرسش از باربری که این شماره بارنامه را چه کسی تحویل کرده است مسئول شهرستان کلاما اسم خریدار بنده را اعلام کرد و قرار شد فردای آن بارنامه و امضای شخص خریدار را برای بنده ارسال کند فردا من مراجعه کردم و متوجه شدم خریدار کالا ضمن تماس با باربری و تهدید و فحاشی کردن به من با باربری و مسئول اصلی آن هماهنگ کرده که به بنده بارنامه موجود و اصلی تحویل ندهید
حالا سوال من این است
1- با توجه به اینکه بنده بارنامه دارم که این کالا به نام من باید ارسال میشد و باربری تخلف کرده و بعد ساعتی نام فرستنده و گیرنده را تغییر داده است ( شماره بارنامه و تاریخ ارسال یکی است و عوض نشده ) آیا میتوان از خریدار و مسئول باربری شکایت کرد ؟
2- این بار از تهران ارسال و به مقصد شهرستان بوده و بنده ساکن استان دیگری هستم آیا میتوان در استان محل زندگی خودم شکایت کنم ؟
3- به چه جرمی باید این شکایت تنظیم شود و حکم آن چیست ؟

وضعیت: بسته (پاسخ رایگان)
مهارت: خیانت در امانت
6 پاسخ
3,016 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۶/۱۲/۰۳ ۱۶:۳۱