کلاه بردای ترخیص کار و اجتناب از تحویل کالای بنده

با سلام.من در ضمینه واردات کالا کار میکنم.یک سری کالا به صورت نمونه کالا از دبی داشتم که میخواستم در اصفهان تحویل من داده شود.لوازم خودرو به ارزش خرید حدود 20 میلیون تومان و ارزش فروش در ایران حدود 30 میلیون تومان.در جستجوی اینترنتی شماره ترخیص کاری در بندر گناوه را پیدا کردم و بعد از صحبت با ایشان یک شماره موبایل از شخص دیگری به من دادند.با ایشان تماس گرفتم و بعد از صحبت تلفنی شماره کارت خودش را ارسال کرد و توافق شد مبلغ 200 هزار تومان بیعانه واریز کنم.بار را به لنجی که ایشان معرفی کرد در دبی تحویل دادم و رسید لنج را گرفتم.با صاحب لنج تماس گرفتم و تایید کرد بار را دریافت کرده.بعد از رسیدن لنج به ایران ایشان باز طلب هزینه برای پرداخت هزینه لنج را کرد که مبلغ 1میلیون و 200 هزار تومان دیگر واریز کردم.(در کل 1.400.000 تومان پرداخت شد)بعد از واریز با لنج تماس گرفتم تایید کرد که بار را تحویل شخص ترخیص کار داده (کسی که پول برایش واریز کرده بودم).از ان پس دیگر ایشان جواب تلفن بنده را نداد.با پیامک های مکرر من سوال کردم ایا مشکلی در ترخیص پیش امده؟ایشان پیامک ارسال کرد "درست میشه نگران نباش" از ان پس دیگر پاسخ من را نداد بعد از یک ماه پیگیری های مکرر متوجه شدم بارم را گرفته و نمیدهد.تماس گرفت و فحاشی و تهدید کرد که صدای تماس تلفنی اش را که فحاشی و تهدید کرد ضبط کردم.حال از شما سوال دارم.مدارک من صورت حساب بانکی ام است که پول واریز کردم.متن اگهی اینترنتی که دوست ایشان در اینترنت تحت عنوان ترخیص کالا گذاشته بود-پیامک ایشان که شماره کارتش را ارسال کرده-متن پیامک ایشان که بعد از درخواست های مکرر پیامکی بنده مبنی بر اینکه چرا بار را تحویل نمیدهد و گفته نگران نباش درست میشه-صاحب لنج که میتواند شهادت دهد بار را تحویل ایشان داده-تصویر رسید بار که تحویل لنج شده.پیامک ایشان که شماره لنج مورد نظر را برای بنده اس ام اس کرده.و صدای ضبط شده ایشان که فحاشی کرده به عنوان اینکه قرار نیست بار من را تحویل دهد.
-ایا با این مدارک میتوانم اعلام جرم و پیگیری کنم؟
2-ایا اعلام جرم بنده باید کلاه برداری باشد یا خیانت در امانت یا ....؟
3-برای ثبت شکایت باید کلانتری اصفهان برم یا دادسرا یا ...؟
4-در کل میتوانم موفق به این شکایت شوم با توجه به این مدارک؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: توهین و افتراء
حوزه قضایی: اصفهان
2 پاسخ
2,442 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ ۱۲:۴۵