فسخ مبایعه نامه

با سلام.
من در تاریخ 97/5/30 یک مبایعه نامه در دفتر املاک با موضوع فروش خانه امضا کردم مبایعه نامه عادی و فاقد کد رهگیری می باشد. در این مبایعه نامه مبلغ 40 میلیون تومان بایت حق فسخ در نظر گرفته شده است. پس از امضای مبایعه نامه نسخه ای به من تحویل داده نشد و نیز به بهانه خرید بقیه واحد ها مبایعه نامه و چک مربوطه (که شماره آن در قرارداد موجود است) در دفتر نگهداری شده و به این جانب تحویل نشد. هم اکنون من نه پولی دریافت کردم و نه مبایعه نامه. و محرز شده دفتر املاک با مشارکت خریدار قصد تبانی داشته اند در همین راستا مبلغ 40 میلون را با خط خوردگی به مبلغ 100 میلیون تومان تغییر داده و در انتهای مبایعه نامه ذکر کرده خط خوردگی بلا مانع است. حالا که من نتوانسته ام از ثمن معامله بهره مند شوم و با افزایش ناگهانی قیمت مسکن تقاضای فسخ معامله و عدم تحویل واحد را دارم. ضمنا در مبایعه نامه کلیه خیارات اسقاط گردیده است.
سوال اینجاست: حالا که من نه پولی گرفته ام و نه ملک را تحویل داده ام باید چگونه برخورد کنم؟ آیا نیاز به انجام کار حقوقی می باشد؟ یا تنها با اظهارنامه به دفتر املاک و خریدار می توانم درخواست فسخ معامله و یا هر درخواست دیگری که کمک در حل مشکل نماید را بدهم؟
با تشکر

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مباحث متفرقه
حوزه قضایی: تهران
6 پاسخ
2,721 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ ۰۹:۵۵