تقسیط دیه

سلام و عرض ادب
خانمی هستم که در خرداد ماه سال جاری مشکوک به ارتباط همسرم با ذختری شدم - همسرم بعنوان مشاور مالی یک شرکت هفته ای یک جلسه در آن شرکت حضور می یافت - من بهمراه خواهرم و زن برادرهایم از روی عصبانیت به آن شرکت مراجعه کردیم و ایشان مورد ضرب و جرح قرار دادم با مراجعه ایشان به مراجع قضایی و عدم اثبات خیانت همسرم و ایشان حکم ذیل برای من و خواهر و زن برادرم صادر شده است - اینجانب قبل از درگیری تا خرداد ماه شاغل بودم ولی بعد از این موضوع کار نکرده ام و خانه دار شده ام و توانایی پرداخت یکجای این دیه را ندارم - آیا میتوانم برای تقسیط آن اقدام کنم و اگر میتوانم په اقدامی باید انجام دهم :

دادگاه با توجه به محتویات پرونده ونظر به شکایت شاکی و نظریه پزشک قانونی اظهار و اقرار متهم ردیف اول خانم نرجس جمالی نژادبر ایراد صدمه به شاکی به تنهایی ونیز اهانت به شاکی واظهار واقرار متهم ردیف اول و دوم و سوم به توهین وانکار اتهام مشارکت در ضرب و جرح عمدی و نیز انکار متهک ردیف چهارم بزهکاری نرجس جمالی نژاد مبنی بر ایرادضرب و جرح عمدی و توهین و بزهکاری خانم الهه میرزایی خانم فاطمه جمالی نژاد مبنی بر توهین را محرز دانسته ومستندا به مواد 709 و710و714 قانون مجازات اسلامی مصوب به سال 1392 وماده 608قانون مجازات اسلامی حکم بر محکومیت متهم موصوف به پرداخت مبلغ یک میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت بابت توهین و محکومیت متهم ردیف اول به پرداخت شش ونیم درصد دیه کامل بابت دیه سه جراحت حارصه پیشانی ودو حارصه صورت و یک حارصه زیر چشم چپو حارصه پشت دست راست چهار ونیم هزارم دیه کامل بابت دیه کبودی لب فوقانی وبند اول انگشت دوم دست راست در حق صادر واعلام می نماید .ثانیا راجع به متهمین ردیف دوم و سوم مبنی بر مشارکت در ضرب و جرح عمدی نبت به شاکی و اتهام متهم ردیف چهارم خانم مرجان برزگری مبنی بر توهین به لحاظ عدم وجود دلایل کافی دال بر اتهام به ایشان رای بر براآت ایشان مستندا به ماده 4 قانون آیین دادرسی کیفری صادر و اعلام می نماید.

وضعیت: بسته (پاسخ رایگان)
مهارت: ایراد صدمات بدني
1 پاسخ
2,816 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۰۹/۰۹ ۲۲:۵۱