طلاق یکطرفه از طرف زن

سلام.خانمی هستم 43 ساله کارمند.20سال است ازدواج کردم دو دختردارم 15 ساله و 19 ساله.همسرم از همان ابتدابسیار عصبی و پرخاشگر بود.اهل فحاشی کتک کاری و توهین وناسزا گویی به خودم وخانواده ام.مشروب زیاد مصرف میکند وتعادل روحی خود را از دست میدهد وسر کوچکترین موضوعی شروع به کتک زدن من و فحاشی وتوهین میکند.از نظر امکانات زندگی چیزی کم نداریم.اما دائم درحال منت گذاری است.قبلا به تریاک هم اعتیاد داشت اما هرگز به رویش نیاوردم 10سال قبل ترک کرد ولی دوسال است که مجددا تریاک وشیره مصرف میکند به صورتی که دختران هم متوجه شدند اما باز هم به رویش نیاوردم چون مصرف او آسیبی برای من نداشت و در بیان واقعیت وایراداتش آنقدر واکنش وحشیانه وآبروریزی دارد که صرف نظرکردم تا کنون چندین بار تصمیم به جدایی گرفته ام اما برای حفظ آبرو وشان ومنزلت خودم وخانواده ام وترس از وحشیگریهایش منصرف شدم.اما همیشه با مشروب خوردن مستی وآبروریزی بعد از مستی در هر جایی جشن، عروسی ،مهمانی و در خانه درگیر هستیم.تا اینکه چند روز پیش در حال مستی موضوعی را بهانه کرد وشدیدا من ودختر بزرگم را کتک زد.لبم از داخل وبیرون کبود شده است ودست راستم از درد شدید قادر به حرکت نیست.دیروز رفتم به دلیل ضرب وشتم و توهین ومشروب خواری وقابل تحمل نبودن ادامه زندگی درخواست طلاق دادم.میدانم بدترین روزها را در انتظاردارم اما دیگر حاضربه ادامه زندگی نیستم وخودم وخانواده ام در معرض خطرآبروریزی هستیم.سوالم این است درخواست طلاقم بدون رضایت همسرم اجرا می شود؟ دخترانم چه می شوند؟مهریه ام چه می شود؟جهزیه ام چه می شود؟وسایلی که خودم در زندگی باحقوقم خریدام چه می شود؟طلاهایی که در مناسبتهای مختلف برایم خریده چه می شود؟ممنون میشوم به سوالاتم پاسخ بدهید.

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: طلاق به در خواست زوجه
3 پاسخ
3,046 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۱۰/۰۶ ۲۰:۵۶