سو استفاده از عدم آگاهی ما از بدهکاری و تحویل اجناس به اشخاص

پدر من و شریک ایشان در تره بار عمده فروش ی داشته اند بار از کشاورزان خریداری و چک مدت دار به آنها می دادند و میوه بین مشتریان تقسیم و آنها به صورت اقصاطی پول نقدی یا واریز حساب می کرده اند و با حدود 2000 نفر مراوده مالی داشته اند
متاسفانه در یک تصادف هر دونفر با کارگر آنها فوت می کنند و من و پسر شریک پدر در شهرهای دیگر زندگی می کردیم و اصلا از حساب و کتاب تره بار خبر نداشتیم مجبور شدیم به تره بار بیایم و با مشتریان و کشاورزان تسویه انجام دهیم
مشتریان و کشاورزان از نا اگاهی ما و اینکه دفتر حساب و کتاب ایشان نیز گم شده است به نظر میرسد توسط خود طلبکاران برداشته شده است سو استفاده کرده و اصلا میزان بدهکاری خود را اعلام نمی کنند مثال کشاورزی میوه فرستاده و چک گرفته ولی در حین کار کود و بذر یا پول نقدی هم گرفته است این بدهی انکار و فقط وصول چک را مطالبه می کند و مشتریان نیز گرفتن میوه از تره بار ما انکار و ادعا می کنند نقدی تسویه شده است
با حساب و کتاب انجام شده تاکنون تره بار یک بدهی بزرگ که اگر کل ارث و میراث فروخته شود باز بدهی داریم
که اصلا با عقل جور در نمی اید و انهایی چک دارند چک برگه کردند که موجب توقیف حسابها و اموال و غرفه تره بار شده است و یک بدهی بالایی برای ما گذاشته است و یکسری هم می گویند دستی طلبکارن و شکایت کیفری کرده اند واریز پول و رسید دارند حالا سوال من از بزرگواران این است که چگونه می توانیم
از خودمان دفاع کنیم در مقابل دو قشر
1 کشاورزانی که چک دارند ولی گرفتن کود و سم و پول نقدی انکار می کنند و ما مدرکی نداریم اثبات کنیم گرفته اند
2- مشتریانی که سبزی و تره بار برده اند و ادعا می کنند نقدا پرداخت می کرده و هیج بدهی ندارند
لطف راهنمایی کنید

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مباحث متفرقه
11 پاسخ
2,316 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ ۱۰:۴۴