تحصیل مال رایانه ای

سلام وقت بخیر
برای من ابلاغیه دادسرای عمومی اومده به منظور دفاع از اتهام انتسابی
سه نفر شاکی دارم مبنی بر تحصیل مال یا وجه یا منفعت و یا امتیاز مالی از طریق استفاده غیر مجاز از سیستم رایانه ای
در ابلاغیه قید شده است که به همراه ضامن حضور پیدا کنم ومیتوانم وکیل داشته باشم

ولی خب چیزی که من میخواهم بدونم اینه که الاآن دقیقا جرم من چیست؟؟؟؟
والا ک روحمم خبر نداره. فعالیت های اینترنتی دارم ولی این چیزا نع.
یه سرچ زدم و اینا دیدم مربوط به کار هایی مثل کلاهبرداری اینترنتی و فیشینگه ظاهرا.
الان من برم دادگاه چی میشه واقعا؟؟؟؟
من امروز رفتم بانک پرینت کل حسابمو از پارسال گرفتم. یک سری پول ها به کارتم واریز و خارج شده که من اصلا فرستنده و گیرنده رو نمیشناسم.
خلاصه که ظاهرا از کارت بانکیم سو استفاده شده. حدس خودمم اینه که تو یکی از درگاه های پرداخت جعلی اطلاعات کارتمو برداشتند و با کارتم احتمالا پولشویی کردند و یا اینکه به موبایلم دسترسی پیدا کردند و پول شویی هاشونو از طریق موبایل من انجام دادند. نمیدونم والا
الان میخام فردا برم دادگاه ولی نمیدونم واقعا چی باید بگم!!!
الان میخام بدونم چه چیزهایی ممکنه سرم بیاد. نمیدونم که اصلا اثبات میشه یا نه ولی من مدرکی برای رفع اتهام ندارم. فقط از بین 3 تا شاکی از کارت 1 نفرشون به کارت من پول واریز شده ولی دوتای دیگه خیر.
حالا نمیدونم اصلا اثبات میشه یا نه. ولی میخام بدونم بر فرض اگر اثبات بشه مجازاتش چیه و باید چیکار کرد؟
اگر بشه پول شاکی هارو داد که میدم و تمام ولی نمیدونم جرم کیفری هم محسوب میشه یا نه. ولی من روحمم از خیلی از اون پول ها خبر نداشته. و شاید مجموع کل پولی که به حساب من واریز شده 8میلیون هم نیست. ولی خب حاضرم پولشو بدم و تموم شه بره. به بدنامیش و پرونده سیاهش نمیارزه.

الان واقعا نمیدونم فردا باید چی بگم تو دادگاه؟؟؟
و اینکه اصلا مبلغ هر کدوم از شاکی ها چقدره؟؟؟
هیچ جزییاتی داخل ابلاغیه نیست و من نمیدونم اصلا قضیه از چه قراره حتی ممکنه بخاطر استفاده از موبایلم باشه نه حساب بانکیم.
واقعا از جزییاتش اطلاعی ندارم و میخام بدونم قضیه از چه قراره!!!
ممنون میشم یک نفر کمکم کنه
مچکر

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: جرایم سایبری و رایانه ای
حوزه قضایی: خراسان رضوی
1 پاسخ
2,341 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ ۱۸:۰۷