برگه زدن چک ها توسط افراد و مطالبه وجهه چک از ترس ورشکستگی و شکایت کیفری کثیر شاکی از شخص و زندان کردن شخص حقیقی با جواز کسب

بنده مغازه لوازم پزشکی داشتم که در زمان کرونا تب‌سنج و پالس اکسیمتر و کپسول اکسیژن و دستگاه فشارسنج و سی پپ، بای پپ، ونتیلاتور به بیماران و بیمارستان های شهرستانها به صورت امانت قرض دادم و قرار شد که بعدا پول انرا بدهند و برای تهیه خیلی از اقلام مجبور به دادن چک با رسید به همکاران و شرکت ها شدم متاسفانه یکی از شرکتها که مدیر عامل آن قول داد 12 ماه دیر تر پاس کند عوض شد و چک را به اجرا گذاشت و چک برگشت زد در دادگاه بدوی و دادگاه قطعی محکومیت چک قطعی شد چون مبلغ چک از تمام دارایی منقول و غیر منقول اینجانب بیشتر بود کلیه اموال اینجانب در مزایده فروش رفت و من بدهکار شدم ودادگاه نیر اعسار مرا رد کرد مرا به زندان بردند و همکاران دیگر از ترس نقد نشدن پول خود همه چک ها را برگشت زدند و همزمان به صورت متشاکی شکایت کیفری کردند و با توجه به اینکه من جواز کسب دارم و شرکت ندارم و شخص حقیقی هستم هیچ اموال منقول یا غیر منقول ندارم جهت دادن بدهی 3 مشکل زیر را دارم :
1- کلیه لوازم پزشکی به بقیه دادم چون در زندان هستم امکان پیگیری انرا ندارم که بتوانم یا پول یا دستگاه را پس گرفته و قسمتی از مطالبات بدهم
2- همچنین اجرای احکام علاوه بر وصول مبلغ چک هزینه دادرسی و خسارت و سود سالانه این چک ها اینقدر زیاد است که حتی گرفتن پول دستگاهها و یا با فروش دستگاه پس بگیرم و دست دوم محسوب می شود امکان پس دادن پولها با سود و خسارت غیر ممکن است
3-متاسفانه چون هیچ پولی برایم نمانده که وکیل بگیرم و ورشکستگی کامل هستم و نمی دانم چرا اعسار من هم قبول نکردند و اعتراض هم زدم اعسار قطعی رد شد و مرا در وضعیت ورشکستگی قرار داد چگونه از این وضعیت زندان و ورشکستگی رهایی یابم الان هیچ مستقلات و پول و اموال منقول و غیر منقول حتی یک ریال (همه حسابها بسته شده صفر شده و کلیه اموال به مزایده رفته و فروش رفته دستگاه و ملک و ... ) هم ندارم
لطفا 3 مورد مشاوره بدهید

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مباحث متفرقه
5 پاسخ
2,229 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ ۲۰:۲۴