فسخ معامله ملکی

سلام
وقت بخیر
سال ۸۸ قصد فروش باغ ارثیه خود نمودیم و شهردار وقت به ما پیشنهاد داد که باغ رو به قطعات ۲۵۰ متری تقسیم کنیم و بین چند زوج کم بضاعت تقسیم کنیم
وی اعلام کرد ایشان بعضا توانایی پرداخن قیمت کلی ملک رو ندارند و من به عنوان فروشنده سندی عادی نوشته و پس از تایید شورای شهر و شهرداری و اخذ پروانه ساخت، نامبردگان از بانک تسهیلات اخذ نموده و ثمن معامله رو پرداخت نمایند.
یکی از این خریدارها در طول مراحل به دلایلی وامش جور نشد و وام رو نگرفت و متاسفانه به دلیل این وی از دوستان شهردار و مورد اعتماد وی میبود سند از این پس گرفته نشد و بعد از ۴ سال زمین مورد نظر به شخص دیگری فروخته شد
بعد از گذشت این سالها حال فرد خریدار قبلی همان سند قبلی رو به دادگاه ارائه نموده از من مطالبه مبیع و الزام به تنظیم سند رسمی نموده.
متن سند رو بنده به صورت خلاصه پایین تایپ میکنم

فروشنده فلان
خریدار فلان
مورد معامله زمین با مشخصات فلان و موقعیت فلان که به قیمت ۲۵ میلیون ریال میاشد که در تاریخ ۸۸/۱۲/۲۰ به فروشنده پرداخت میگردد و خریدار زمین را تصرف و حق هر گونه عمران و ابادانی را دارد.

متاسفانه به دلیل اشنایی هیچ شرط فسخی در قرارداد ذکر نشده
لازم به ذکر است این زمین توسط شاکی تصرف نشده بود و بعد از چندی نیمی از ان توسط شهرداری تصرف و به کوچه تبدیل شده است
حال من به عنوان فروشنده میتوانم این قرارداد رو فسخ کنم ؟
با توجه به متن سند و عدم شرط زمانی پرداخت ثمن میشه از خیار تاخیر ثمن استفاده کرد ؟
راه حل دیگری برای برد این پرونده دارید ؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مباحث متفرقه
5 پاسخ
2,195 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۰/۱۲/۱۰ ۱۴:۲۸