شکایت اعاده حیثیت حقوقی و شکایت اعاده حیثیت کیفری چه فرقی با هم دارند و ایا لازم است هر دو انجام شود ؟

3 نفر به قصد اذیت و ازار اینجانب به اتهام کلاهبرداری مرا در بازداشت موقت قرار داده و با جو سازی در محل کسب صاحب ملک را از ادامه اجاره ملک به من بعد از 5 سال منصرف و در ایام بازداشت من در زندان ملک تخلیه و وسایل به انبار قوه قضاییه برده وبا انتشار کلاهبردار بودن من تمام همکاران و مشتریان را به برگه کردن چک و بردن به اجرای احکام و توقیف اموال ماشین وتمام ابزار و مسدود کردن کلیه حساب منجر شد و محکوم مالی ماده 3 شدم در ایام بازداشت موقت خوشبختانه دادستان و بازپرس به اتفاق نظررای به برائت من داده و قاضی حکم منع تعقیب صادر کرد بدلیل اینکه توسط 6 نفر محکوم ماده 3 هستم همچنان درزندان به سرمی برم دادستان به زندان مراجعه و با من صحبت کرد که ما از اینکه این اتفاق افتاده بسیار ناراحت هستیم برای رهایی از این موضوع :
1-در خواست وکیل معاضدتی جهت ماده 3 و اعاده حیثیت و جبران ضرر و زیان مادی و معنوی
2- یک وکیل تسخیری جهت مورد تعقیب قرار دادن شاکیان با موضع تهمت و افترا ونشر اکاذیب کنید
که وکیل معاضدتی سریعا تعیین و به ملاقات من امد
اعلام داشت که من اجازه وکالت روی ماده 3 را ندارم و اجازه وکالت روی اعاده حیثیت وجبران ضرر و زیان مادی و معنوی داده شده است برای ماده 3 باید وکیل دیگری تعیین شود که تعیین وکیل معاضدتی دوم طولانی است باتوجه به این موضوع و اینکه
توضیحی در مورد اعاده حیثیت حقوفی و اعاده حیثیت کیفری کرد که من متوجه نشدم این دو چه فرقی با هم دارند
دو سوال دارم که خواهشمندم توضیحات کامل داده شود :

1-لطفا توضیحات کامل در خصوص شکایت اعاده حیثیت حقوقی و شکایت اعاده حیثیت کیفری چه فرقی با هم دارند و ایا لازم است هر دو انجام شود ؟
2- از 6 نفر که ادعای مطالبه چک دارند 2 نفر کامل وجه چک به ایشان واریز شده و باید لاشه چک برگشت بزنند یک نفر صاحبخانه هست که چک تضمین مربوط به تخلیه خانه بوده که اکنون تخلیه شده و 3 نفر هم حدود 80 درصد مبلغ گرفته و20 درصد مانده است ولی همه مطالبه کامل چک را دارند به نظر شما درخواست کارشناس حسابداری جهت اثبات واریز من به ایشان ضروری می باشد یا ارسال اصل واریز ها کافی است و دادخواست استرداد لاشه چک الزامی است ؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: سایر مقررات حقوقی
5 پاسخ
2,228 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ ۱۱:۰۱