داوری

با سلام .قراردادی را درسال ۹۶منعقد کردم که یکی از مفاد آن مراجعه به داور در هنگام اختلاف بود .در سال ۹۷ دو نفر را بعنوان داور و داور مرضی الطرفین انتخاب کردم که پس از پذیرش شفاهی _صرفا شفاهی_حاضر به صدور رأی نشدند‌در سال ۱۴۹۹ دادخواست استردادوجه قرار داد را دادم که به دلیل وجود همین بند ،رد شد.مجددا اظهارنامه ای مبنی بر تعیین داور به طرف قرارداد ارسال کردم لیکن استنکاف نمود .به دادگاه مراجعه نمودم و داور تعیین شد و پس از صدور رای داور, خوانده دعوا با استناد به اینکه باید به همان داوران ابتدایی مراجعه می شده دادخواست ابطال داد .در حالیکه بزعم من داوری محقق نشده بود و داورانی که بنده انتخاب کرده بود با عدم اعلام نظر شفاهی و کتبی خود در بازه سه ساله در واقع انتخاب مرا ملغی اعلام کرده اند در حالیکه در دادنامه ابطال رای داوری ذکر شده به جای لرسال لظهارنامه به طرف قرارداد باید اظهار نامه به آن افراد که بعنوان داور در سال ۹۷انتخاب شده بودند ارسال می شده است .آیا صحیح است که به خاطر یک انتخاب در تعیین داور سرنوشت این قرارداد تا انتها به این افراد گره خورده باشد و راه خلاصی نباشد.؟به لحاظ منطقی قابل پذیرش نیست در حالیکه منتخبین اعلام رد یا پذیرش کتبی نکرده اند همچنان تا سالیان سال داور تلغی گردند .به لحاظ حقوقی چگونه است ؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مباحث متفرقه
حوزه قضایی: تهران
4 پاسخ
2,227 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ ۱۷:۵۵