دفاع بابت شکایت حقوقی چک

با سلام، یک فقره چک رو بابت ضمانت پرداخت بدهی به کارگران افغانی و بدون تاریخ به نام شخصی که کارگرا معرفی کرده بودند صادر کرده ام و به ایشان داده ام که چون در وضعیت ورشکستگی بودم و نمیدانستم کی پولم جور میشه باهاش هماهنگ کردم و تاریخ نزدم و همچنین چک رو در سامانه صیاد ثبت نکردم. الان ایشون هم تاریخ ۶ ماه پیش رو زدن و هم شکایت حقوقی کرده و بابت هزینه دادرسی هم درخواست اعسار داده اند. من میدونم ایشون هز کارگرای افغانی پول میگیره و چکاشون رو خرد میکنه و همینطور به صورت غیر قانونی پول نزول میده به افغانی ها و براشون صرافی غیر قانونی انجام میده.
فردا وقت رسیدگی بابت دادخواست اعسار داریم و من مخوام بدونم چطور باید در مقابل ایشون دفاع کنم؟
آیا شماره حسابهایی رو که برای جابجایی پول به کارگرا داده میتونم ارایه بدم و همینطور باید اعلام کنم چک با دست خط شخص دیگری تاریخ خورده و از تاخیر تادیه نجات پیدا کنم....
چون من بدهکاریم رو قبول دارم ولی تاریخش رو با توافق قرار بوده هر وقت پولم جور شد بهشون بگم تاریخ بزنند....
فقط سوالم اینه چطور دفاع کنم که هم وقت بگیرم و هم تاخیر تادیه بهم نخوره...
فقط من فردا ساعت ۱۱ وقت رسیدگی دارم و اگر ممکنه زحمت بکشید و منت بر سر من بزارید سوال بنده رو در اسرع وقت پاسخ بدید ممنون میشم.

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مباحث متفرقه
حوزه قضایی: تهران
3 پاسخ
2,023 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ ۲۳:۴۳