قاضی شهادت شهود رد کرده ودر خواست کارشناسی مراودات ملی فی مابین در باره سفته حسن انجام کار خودداری کرده و رای محکومیت داده است

شخصی برای خرید یک قالی در حال بافتن به روستا آمد و مبلغ 15 میلیون واریز کرد و قرار شد دو ماه دیگر قالی اماده شد ببرد ولی در قبال ان 25 میلیون به تاریخ دو ماه بعد سفته گرفت در موعد سفته بجای گرفتن قالی سفته را به اجرا گذاشت اینجانب 4 شاهد به دادگاه بردم که همگی شهادت دادند که 15 میلیون داده و سفته ضمانت بوده و برای خرید قالی بوده است و درخواست کارشناسی دادم که معلوم شود 15 میلیون داده نه 25 میلیون ولی:
" قاضی دادگاه اصلا توجهی به این موضوعات نکرده و بدون قرار کارشناسی حسابرسی گفته است با توجه به جایگاه اسناد تجاری و اینکه برای اثبات ادعای صدور سفته بعنوان حسن انجام کار مدرکی ارائه نکرده است و صرفا با اوردن 4 شاهد و اقرار انها به روابط مالی بین خود کرده که در مقابل یک سند رسمی است تاب تحمل ندارد و قدرت خارج کردن ان را از درجه اعتبار ندارد و از درخواست کارشناسی فی مابین خودداری کرده است "و مرا به 25 میلیون وجه سفته با خسارت تادیه تاخیر محکوم کرده است
چگونه باید به غیر شهود اثبات کنم که سفته حسن انجام کار است و ما قراردادی امضا نکردیم فقط شاهد دارم زمان گفتگو با خریدار قالی و چرا قاضی درخواست کارشناسی را انجام نداده تا حقیقت معلوم شود که 15 میلیون داده و 25 میلیون نیست. لطفا راهنمایی کنید چگونه از خودم دفاع کنم ؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مطالبه وجه سفته
6 پاسخ
1,267 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ ۰۷:۴۲