لغو دستور قضایی به کلانتری دعوت شاکی و متشکی عنه برای صلح و سازش با اعلام کتبی شاکی عدم صلح سازش به جهت دوری اقامت شاکی ممکن است ؟

اینجانب خبرنگار یک نشریه دانشجویی بودم که درباره تخلفات فرار مالیاتی موسسات حسابرسی برای شرکتها تحت حسابرسی خود که به مشتریان فاکتور با ارزش افزوده صادر نکرده اند وبه طبع با عدم واریز ارزش افزوده 9 درصد ان به اداره مالیات که این بخش از مالیات ارزش افزوده به دهیارهها و مراکز درمانی و شهرداری تعلق می گیرد میلیاردها تومان از درامدهای دهیاریها و درمانگاه و شهرداریها کم شده است تحقیقات باعث عصبانی شدن مشتریان موسسات حسابرسی شد و با تبانی جهت اذیت و ازار من دست به شکایت واهی کلاهبرداری به صورت جمعی (20 نفر ) از اینجانب زدند که خوشبختانه در دادسرا منجر به قرار منع تعقیب شد و چون اعتراضی نکردند پرونده بسته شد ولی اخبار شکایت کلاهبرداری از اینجانب بعنوان خبر نگار پیچید و موقعیت شعلی اینجانب را به چالش کشید که مجبور به شکایت در دفتر قضایی نشر اکاذیب و اظهار خلاف واقع شدم و مستندات ضمیمه کردم که ایشان مجبور به عذرخواهی رسمی و درج حکم در جراید کنم که اعاده حیثیت شود
ولیکن ابلاغیه به این صورت برای اینجانب امد به شرح ذیل :
از دادسرای عمومی انقلاب .....
به کلانتری شماره .....شکوائیه و پیوست ارسال می گردد نسبت به انجام دستورات ذیل اقدام و گزارش نهایی ظرف مهات 10 روز همراه طرفین برسد
بدوا سعی در صلح و سازش شود در صورت عدم حصول سازش
1- شکایت شاکی ادرس و کپی مدارک شناسایی وی ضم پرونده نمائید
2- از شاکی در خصوص موضوع تحقیق نمایید
3- دلایل و مدارک و مستندات شاکی اخذ و ضم پرونده گردد
4- متشکی عنه به ان یگان دعوت و ضمن تلاش جهت صلح و سازش اظهارالت وی در خصوص موضوع اخذ گردد

1-با توجه به اینکه من در شهر دیگری زندگی می کنم که بسیار از محل وقوع جرم دور است ظرف 10 روز که اکنون برای یک ماموریت کاری مشغول هستم و فعلان تا 20 روز دیگر امکان حضور در کلانتری نیست باید حتما ظرف ده روز خودم را به کلانتری شهر اعلام شده برسانم یا ارسال اعلام عدم صلح و سازش و ارسال مدارک بدون حضور امکانپذیر است ؟

2- بعنوان شاکی تمام موارد بند 1و 3 ادرس کپی مدارک شناسایی دلایل مدارک ضممیه شکوائیه که در دفتر قضایی کردم و اینکه به سبب ازار اذیت بسیار قصد صلح و سازش ندارم ولیکن در دستور قضایی به ضابط در مورد بند 2 تحقیق از اینجانب که در رای دادسرا معلوم است که اظهار خلاف بوده و منع تعقیب شده ام و اصلا مراوده مالی و حتی هیچ گونه ارتباط مجازی و فیزیکی وجود نداشته حتی من ایشان را نمی شناختم و ایشان نیز مرا نمی شناسند وجود نداشته که کلاهبرداری انجام شود ایا باید حتما به کلانتری مراجعه کنم و مدارک مجدد ارائه دهم راهکاری نیست که بدون حضور با اعلام عدم صلح سازش کلانتری پرونده به دادسرا برای رسیدگی ارسال گردد؟

3- با توجه بدستور قضایی به کلانتری متشکی عنه به ان یگان دعوت و ضمن تلاش جهت صلح و سازش اظهارات وی در خصوص موضوع اخذ گردد یعنی می خواهند با 20 نفر مواجهه حضوری پیدا کنم و با همه انها حرف بزنم و به طبع همگی یک روز امکان پذیر نخواهد امد و حداقل یک هفته باید در شهر که محل سکونت من نیست هزینه کنم راهکاری نیست که اینکار غیر حضوری انجام شود یا اصلا انجام نشود و مستقیم به دادسرا ارجع شود ؟
لطفا در خصوص 3 سوال فوق راهنمایی لازم انجام دهید خواسته من فقط عذرخواهی رسمی و درج حکم در جراید است که اعاده حیثیت شود و چیز دیگری نمی خواهم لطفا راهنمایی کنید با سپاس

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: جرایم علیه اشخاص
حوزه قضایی: تهران
5 پاسخ
277 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ ۱۸:۳۷