فروش ارث از طریق مزایده

با سلام

پدر بنده صاحب یک خانه مسکونی و یک زمین کشاورزی و یک مغازه (با پلاک های ثبتی متفاوت) بود، که بعد از فوتش به من (تنها پسر خانواده) و دو خواهرم به ارث رسید.

یکی از خواهرهایم متاسفانه هیچ گونه همکاری مبنی بر فروش و یا خرید سهم ما انجام نمیدهد و تمام املاک، بدون استفاده ی هیچ کدام از ورثه رها شده.

به دلیل آنکه یکی از خانه ها خطر ریزش دارد، من و خواهرم به ناچار علیه دیگر خواهرمان شکایت کردیم و دستور فروش ملک را نموده ایم. (خانه ی مورد نظر قابلیت افراز ندارد)

در جلسه ی دادگاه خواهر بنده بر شکایت ما تقابل داده و خواستار تقسیم ماترک شده است.

حال سوال بنده این است که:
1. آیا درخواست تقابل قابل رسیدگی است؟ یا اینکه تقابل رد خواهد شد؟
(دادخواست بنده فقط مربوط به فروش خانه ی مسکونی بوده نه همه ی ماترک)

2. در صورت موافقت بنده و یا الزام دادگاه، درباره ی تقابل (مبنی بر تقسیم یا فروش ترکه):

الف ـ آیا این قسمت قانون که میگوید:
"ماده ۵۹۲:هر گاه تقسيم براي بعضي از شرکا مضر و براي بعضی ديگر بي‌ضرر باشد در صورتي که تقاضا از طرف متضرر باشد طرف ديگر اجبار مي‌شود و اگر بر عکس تقاضا از طرف غيرمتضرر بشود شريک متضرر اجبار بر تقسيم نمي‌شود."
به نفع بنده میشود و یا به ضرر بنده؟ (به عبارتی تقاضا به پای من نوشته میشود یا خیر)

ب ـ هزینه هایی مانند دادگاه و یا کارشناسی به عهده ی کیست؟

ج ـ آیا همه ی این مال و اموال (خانه ـ زمین ـ مغازه) به یک باره و در یک روز به مزایده گذاشته میشود؟ (هر ملک سند جداگانه دارد)

با سپاس

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: -
1 پاسخ
2,331 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۳/۰۳/۲۴ ۲۰:۴۸:۵۷