گرفتن حق و حقوق از پدر

با سلام
متاسفانه مدتیست مطلع شدیم که پدرم زنی را صیغه کرده و این مسئله پس از 31 سال زندگی مشترک بسیار عالی و آرام با مادرم، باعث ایجاد تشنج و ناراحتی های فراوان شده است.
اکنون که این مسئله برای همه فاحش شده، پدرم، مادرم را تحت فشار میگذارد تا با مراجعه به دادگاه رضایت دهد تا بتواند زن دوم بگیرد (یعنی آن زن را که صیغه کرده عقد دائم کند)
تمام تلاشمان را کردیم تا شاید از ازدواج مجدد منصرف شود ولی بی ثمر بوده
ما از ایشان خواستیم که حق و حقوقی برای مادرم و خواهر 12 ساله ام مشخص کند و او را طلاق بدهد و برود زن دیگری بگیرد (بعنوان مثال سند خانه را به نام مادرم بزند) ولی ایشان قبول نمیکند و میگوید به هیچ عنوان حاضر به طلاق نیستم و میخواهم هر دو زن را با هم داشته باشم از طرفی هیچ حق و حقوقی را به شما نمیدهم.
حتی تهدید میکند که اگر راضی نشوید خودش به دادگاه مراجعه میکند تا اجازه نامه ای برای ازدواج مجدد بدون نیاز به رضایت مادر من تهیه کند و میگوید اگر این کار را کردم زندگی را بر شما مانند جهنم خواهم کرد.

پدرم یک خانه، یک زمین و یک ماشین و مقداری پول نقد دارد که مجموع ارزش آنها حدود 500 میلیون تومان میشود.
از طرفی مهریه مادرم بسیار بسیار ناچیز است و تا کنون هم مخارج زندگی با پدرم بوده.
تا آنجا هم که من مطالعه کردم ظاهرا زن ها در بحث طلاق واقعا مورد ظلم قرار میگیرن و از طرفی بحث هایی مانند اجرت المثل و تنصیف اموال مشروط به این هستند که مرد تقاضای طلاق بدهد.
سوالی که میخواستم بپرسم اینه که ما چگونه میتوانیم به حق یا حقوقی برسیم؟
راهی برای اینکه به حقوقی از پدرمان برسیم و یا جلوی او را برای صیغه کردن بگیریم وجود دارد یا نه؟
خانواده ما 5 نفره هستش: پدر + مادر + خودم (پسر 27 ساله مجرد) + برادرم (25 ساله متاهل) + خواهرم (12 ساله)
این رو هم اضافه کنم که زنی که پدر صیغه کرده ساکن بوشهر هستش در حالیکه ما ساکن اصفهان هستیم (یکسال است که از یاسوج به اصفهان رفتیم و در آن شهر کاملا غریب هستیم)
پدر هم برای بودن با این خانم، خانه ی ما را ترک میکند و مادر و خواهرم را به امان خدا میگذارد.
من اکثرا اصفهان نیستم و نمیدانم در این مواقع که خانه نیستم چه بر سر مادر و خواهرم میاید.
خواهش میکنم بصورت مفصل راهنمایی کنید. خیلی خیلی ممنون از شما

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: اعلام نشوز
2 پاسخ
2,909 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ ۱۷:۱۸