قوانین مربوط به چک های سرقتی

با عرض سلام و وقت بخیر
اینجانب دانشجو هستم و برای تقسیط شهریه دانشگاه پدرم چکی رو از یکی از دوستانش به عنوان امانت گرفت که من به مبلغ 700000 تومان در اختیار دانشگاه قرار بدهم و من هم این چک رو در وجه دانشگاه در اختیارشان گذاشتم و در پایان ترم به علت عدم پرداخت چک ارائه شده برگشت خورد و بعد از این متوجه شدند که چک ارائه شده به دانشگاه دزدی بودی و از من خواستند که به دانشگاه مراجعه کنم و موضوع رو به من گفتند که این چک سرقتی بوده و صاحب اصلی چک را به مامعرفی کردند و ایشون گفتند که من از شما شکایتی ندارم و فقط فردی که چک را به شما داده به من معرفی کنید پدرم هم فردی را که چک را از آن گرفته بود به صاحب چک معرفی کرد به صورتی که خود آن فرد متوجه نشده بود در همین حین هم من پول مربوط به چک را به دانشگاه پرداخت کرده و چک را تحویل گرفتم اما صاحب چک می گوید که چک برای من مهم نیست شما یک رسیدی یا قبضی مربوط به واریز پول به من بدهید مبنی بر این که چک مورد بحث را از آن فرد خریده اید در حالی که چک فقط به صورت امانتی بوده و هیچ پولی در قبالش پرداخت نشده بود
با این توضیحات من میخواستم بدانم که آیا این موضوع می تواند برای من و خانواده ام دچار مشکل کند چون ما اصلا تا زمان برگشت چک از سرقتی بودن آن خبر نداشتیم و همچنین در وجه دانشگاه صادر شده و پرداخت شده است ؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: سرقت و مفقودی چک
1 پاسخ
2,442 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ ۱۶:۲۶