اثبات رجوع در ایام عده طلاق خلعی توس زوج!!!!

باسلام
بنده با همسرم در 86/1/1 عقد و شروع به زندگی کردم و یک فرزند مشترک پسر هشت ساله نیز داریم .ایشان در آذرماه سال 92 حق طلاقی را وکالتا از بنده با هزار دوز و کلک دریافت میکنند و درحالیکه بابنده زندگی مشترک داشته اند اقدام به مطلقه کردن خود با گواهی عدم سازش مورخه 92/11/3 مینمایند.بنده از این موضوع از طریق باجناقم مطلع شده و بعد از کلی استعلام از دادگاههای خانواده موفق می شوم در اسفند نود و دو شعبه صدور رای را پیدا کرده و از ماجرا مطلع میشوم .همسرم با فهمیدن این موضوع از خانه مشترک متواری میشود!!بعد از چند روز با وساطت ریش سفیدان فامیل ایشان به منزل بازگشته و به اتفاق مادرشان برای عید 93 به شهر پدری من سفر میکنیم .اما بعد از گذشت چند روز که ایشان با بنده در خانه مادریم بودیم .با زمینه سازی دلخوری و دعوا از خانه فرار کرده و با کلانتری محل به خانه پدریم آمده و ماشینش را از من طلب میکند (( ماشین رو سال 91 بنده خریده و بنام ایشان سند کرده بودم و با همان ماشین برای سفر آمده بودیم ))و در آنجا سند طلاقی را رو کرده و ادعا مینماید چند ماهه پیش از من طلاق گرفته است.تازه بنده متوجه میشوم بعد از حکم عدم سازش ایشان اقدام به دریافت سند طلاق و ثبت آن نموده است!!!خلاصه ایشان بادریافت ماشین به همراه مادرش بعد از اینکه بنده فرزند مشترک را در اختیارش نمی گذارم شهر را شبانه ترک میکند.بعد از گذشت بیست روز از این ماجرا بنده برگشته و با صحبت ایشان رضایت به آشتی میدهند اما شرط میگذارند برای اطمینان حضانت فرزند را من به ایشان بدهم.بنده حضانت فرزند را به ایشان میدهم ولی همسرم سند طلاق را باطل نمیکند در عوض اعتراف صوتی مبنی بر برگشت به مابذل خود و باطل شدن طلاقش میکند که این کلیپ صوتی موجود است.در تاریخ 93/1/27 با رعایت ایام عده داخل سه ماهه از تاریخ حکم عدم سازش به خانه مشترک برگشته و زندگی را مجددا آغاز میکنیم البته از این تاریخ قبلتر هم چندین بار با رضایت تام نزدیکی و رابطه زناشویی بین ما قبل از سفر و حتی در سفر خانه منزل پدریم برقرار بود .در دیماه همان سال بنده چند روز جهت ماموریت منزل را ترک میکنم اما در کمال تعجب در برگشت متوجه میشوم ایشان منزل مشترک را تخلیه و به دیگری رهن داده است و تمامی لوازم را از منزل خارج کرده است.!!! درحالیکه دنبال ایشان بودم ماشین زیر پایه من به جرم سرقت توقیف میکنند!!همان ماشینی مورد بحث قبلی که متوجه میشوم ایشان اعلام سرقت کرده اند.بعد از این اعلام سرقت - بنده با مشورت وکیل اقدام به تشکیل پرونده
اثبات واقعه رجوع میکنم
پرونده اثبات رجوع ام در شعبه 45 دادگاه بوار شفا مشهد بعد از دوجلسه و ارائه مستندات به معرفی شهود و جلسه قسم کشیده شد.که در 94/7/21 این جلسه برگزار شد ولی بعد از جلسه وکیل همسرم با ارئه لایحه ای که حاوی استشهادیه ای از شهود بود و برگه دیگه ای که خطاب به قاضی با این مضموم نوشته شده بود که اینا حرام ابدی هستن و چندتا حرف قلمبه سلمبه دیگه که قاضی گفته من چند روز طول میکشه معنی فقهی اینارو در بیارم! در هاله ای از ابهام قرار گرفته و قاضی پرونده دوباره رای به برگزاری جلسه چهارم به تاریخ 04/09/94 می دهد.در پیگیری صورتجلسه ارائه شده توسط وکیل همسرم متوجه شدم سه نفر شاهدی که ایشان ادعا میکنند ، می گویند اصلا چنین شهادتی رو ما امضا نکردیم !!منم با تمامی مراجع تقلید شیعه بابت نحوه صحت رجوع –کفایت شهادت چهار مرد در اثبات رجوع –کتمان رجوع زوجه –کتمان رجوع به مابذل زوجه رو استفتاء کردم و همگی متفق القول شهادت چهار مرد رو به اثبات کفایت دادن و کلیه موارد بعدی رو رد و رجوع رو صحیح و شرعی دونستن با بخش ارتباطات قوه قضاییه مکاتبه کردم.جواب اومد امر عدمی قابل اثبات نیست یعنی زوجه نمیتواند با شهادت شهود عدم رجوع را ثابت کند!در کل آرشیو آرایه وحدت رویه هم نمونه ای از پرونده کتمان رجوع از سمت زوجه از سال 1323 تا سال پیش پیدا نکردم!
در چهارم آذرماه وقتی به دادگاه مراجعه کردم در کمال ناباوری دیدم بجای شهود همسایه ها چند شاهددیگر که شامل خواهرش –برادرش-شوهر خاله اش و دایی اش هستند به دادگاه آمده اند و جالبتر از آنکه مسئول رسیدگی پرونده که در جلسات قبلی دادیار خانومی بوده در این جلسه عوض شده و پرونده به دادیار آقایی سپرده شده.متاسفانه علی رغم اعتراضات وکیل بنده مبنی بر معرفی شهود دیگر توسط وکیل همسرم و همچنین تناقض قانونی در شهادت امور ادمی جلسه سوگند باهمان شهود برگزار شد و تمامی شهودی که کاملا به رجوع همسرم در ایام عده مطلع بودند و همچنین از زندگی یکساله ما بعد از طلاق در منزل مشترک واقف بودند دست بر روی قرآن گذاشته و شهادت دروغ دادند...!!!
دادیار بدون توجه به تمامی مدارک من اعم از شهادت شهود چهار مرد به رابطه زوجیت در ایام عده-مساکنت در منزل مشترک-کلیپ صوتی اعتراف زوجه به رجوع مابذل و باطل شدن طلاق در شرایط غیر فشار و علم به ظبت صوتی –استعلام قوه قضایه مبنی بر مغایر بودن شهادت در امور عدمی –استفتاء علما شیعی مبنی بر مقدم بودن حرف مرد در رجوع و کفایت شهادت دو مرد در واقعه رابطه زوجیت و رجوع-درخواستهای مکرر بنده مبنی بر تحقیقات محلی از همسایگان مبنی بر مساکنت و زندگی مشترک بعد از طلاق و.... با کمال تعجب با استناد ماده 1258 و استناد شهود زوجه رای به رد دعوی بنده داد!!!!!!
درخواست تجدید نظر دادم.ولی متاسفانه بعد از گذشت سه هفته از درخواست تجدید نظر تازه شعبه ابلاغیه فرستاده است که هزینه تشکیل پرونده مرحله دادرسی ناقص پرداخت شده است یعنی نه ماه پیش !!!!!!؟؟؟
الان واقعا دیگه موندم چی کار کنم.با تمام مدارک مستندی که ارائه کردم.هنوز موفق نشدم بعنوان زوج درخواست رجوع و باطل شدن طلاق رو ثابت کنم.یعنی در کل پرونده من شده در نوع خودش بی نظیر در این سیستم قضایی.........!!!!!؟؟؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: اثبات رجوع
1 پاسخ
3,973 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۴/۱۱/۱۶ ۰۸:۱۶