کلاهبرداری و ارتشا

** سلام. کارمند یکی از ادارات دولتی هستم بدلیل بیماری به کمیسیون پزشکی معرفی شدم .یکی از اشنایان که درجریان بیماریم بود گفت که من در کمیسیون اشنا دارم و میتوانم سفارش کنم تا نتیجه دلخواهت حاصل شودولی بایدمقداری پول بدهی.من هم قبول کردم . بعد از مدتی زنگ زد وده تومن پول خواست و من هم به حساب خودش انتقال دادم وگفتم من کاری ندارم که شما پول را به کی میدهی اگر کارم انجام نشد من پولم را از تو میگیرم دوسه بار دیگرهم درخواست پول کرد ومن هم چون میگفت اگرپول ندهی کارانجام نمیشه به حسابش انتقال دادم و همه فیشها را دارم ولی پس از مدتی نتیجه اعلام شد وهیچ کاری انجام نداده بودند و هروقت من بهش میگم میگه هفته اینده کار تمام میشه . و بهش گفتم که پول من رابرگردان میگه من دادم به انها که کارانجام بدن ولی من با تحقیق مطمعن شدم که تمام حرفهایش دروغ هست تهدیدش کردم که شکایت میکنم میگه برو شکایت کن تا ببینم که چه کسی محکوم میشود .باتوجه به این که تمام پیامکها و مکالمات را ضبط کردم و فیش واریزی به حسابش هم دارم لطفا بفرمایید
1-ایا میتوانم با مراجعه به دادگاه پولم را پس بگیرم ? چون مستقیما به کارت ایشان انتقال داده ام
2-ایا من هم متهم به راشی بودن میشوم ? باتوجه به اینکه پیامکهایی بین ماردو بدل شده که دران نوشته شده که پول به فلان دکتر داده ام
3-اگر به کسی رشوه نداده باشد ممکن است بدون وجود مرتشی من متهم به راشی شوم
4-به چه جرمی از اوشکایت کنم با اینکه فیشهای واریزی به حسابش را دارم ?
5-ریسک متهم شدن  و مجازات کیفری من چقدر هست?
6-ایا با شکایت از او بعنوان سوء استفاده از وضعیت بیماری واضطرار من میتوانم اورا به کلاهبرداری متهم کنم ?
.ادم به ظاهر محترمی است ولی بعد که تحقیق کردم کارش دروغ گفتن و کلاهبرداری از اشنایان هست البته گاهی هم برای بعضیها با واسطه کارهایی انجام داده. اگر پرونده ای هم داشته باشد من خبر ندارم چون در دو شهر مختلف زندگی میکنیم .درضمن من واقعا بیمارهستم و چندین بار کمییسیون رفتم و از روی اضطرارو ناچاری به حرف ایشان کردم و اونیز ناجوانمردانه از درماندگی من سوء استفاده کرد .من هم بخاطر ظاهر سازی و متدین نشان دادن خودش فریبش را خوردم.مدارک پزشکی در رابطه با بیماریم دارم
.مقداری از پولی که بعنوان قرض هم بهش دادم پس نمیده ومیگوید همه را به این و ان بعنوان شیرینی (رشوه) داده ام ولی من مطمعن شده ام که تمام پول را خودش بالا کشیده و اصلا به هیچ کس نداده است.
ممنون میشوم اگر به همه سوالاتم پاسخ بدهید و مرا از نگرانی نجات دهید
حق یارتان باشد انشاءالله

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: ارتشاء
1 پاسخ
2,350 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ ۰۰:۳۷