فوت و مسائل مربوط به قیومیت فرزندان و ارث

با سلام . برادر من حدود 50 روز قبل فوت کرده و دو پسر 16 و10 ساله دارد. ایشان کارمند بانک بوده و بانک فعلاً به خساب همسر و فرزندان به صورت جداگانه مبلغی را واریزکرده یک منزل شخصی هم دارد.پدر من در قید حیات می باشد و ظاهزا ولی محسوب می شود همسر برادرم به شدت اصرار دارد که به او وکالت تام الاختیار داده شود تا برای برداشت حقوق بجه ها و خرید و فروش ما ترک اختیار تام داشته باشد و قیومیت بچه ها با او باشد از آنجائیکه قصد دارد بدون درنظر گرفتن سهم بچه ها منزل را به نام خودش ثبت کند و پدرم ترس از حیف و میل کردن اموال بچه ها توسط او را دارد و همینطور اطلاعی از مسائل وکالت در این مورد ندارد بنابراین زیر بار دادن وکالت نمی رود از اینرو همسر برادرم علیرغم داشتن منزل و حقوق برای بچه ها، آنها را به خانه پدرم آورده و می گوید یا وکالت بده یا من از بجه ها نگهداری نمی کنم و بچه ها را آنجا گذاشته. حال با این شرح سوالات زیر را دارم
1-مسئله وکالت در این مورد و حدود آن چیست؟
2-آیا همسر برادرم می تواند از سرپرستی بچه ها خودداری کند؟
3-آیا می تواندمنزل به جای مانده از برادرم را به نام خود کند؟
4-اگر پدر و مادرم بخواهند سهم الارث خود را به بچه ها ببخشند ولی بچه ها تا یک سن خاص مثلاً 30 سالگی که امکان فریب دادن آنها و سوء استفاده نباشد، حق برداشت و استفاده نداشته باشند(به نوعی به نفع بچه ها بلوکه شود)آیا امکان این کار است اگر نه چه راه کار قانونی برای این منظور است؟
5- در مورد یک سوم ما ترک برادرم نیز سوال مشابه سوال 4 را دارم.

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: ولی قهري
1 پاسخ
2,354 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ ۰۸:۱۹