کلاهبردای در معامله خودرو

با سلام و خسته نباشید

من در تاریخ 12 فروردین امسال یک خودرو دوو داشتم که چون در شهر خودم مشتری نداشت تصمیم گرفتم به شهرهای مجاور بیام و نهایتا شخصی در شهر رشت قبول کرد ماشین من رو بگیره و ماشین دیگه ای تحویل ما بده. من ساکن رامسر هستم

معامله انجام شد و بنگاه ماشین من رو برداشت و یک خودرو ام وی ام 110 به ما داد به مبلغ 11.5 میلیون تومن. که ما مبلغ 6 میلیون دادیم و 5.5 میلیون باقی مونده رو چک دو ماهه دادیم و بنگاه فقط کارت ماشین و بیمه رو به ما داد و هیچ سند و مدرکی از ماشین تحویل ما نشد حتی قولنامه رو هم نداد به ما

بعد از 5 روز ما متوجه شدیم که صدای موتور ماشین زیاد هست و با مراجعه به چندین تعمیرگاه همه گفتند که ماشین ایراد شدید موتوری داره و حدود 3 میلیون تومن خرج داره که بسیار سنگینه.

در تماس با بنگاه اون آقا کاملا منکر قضیه شدن و بیان کردن که ربطی به اونها نداره و ماشین سالم دادن به ما
در صورتی که قبل معامله شفاها گفتند ماشین رو به شرط سلامت تحویلت میدیم و هر جایی میخوای باهاش برو

ولی الان اعلام کردن که خبر از سلام ماشین نداشتن و خرابی ماشین ربطی به اونها نداره

نه قبول کردن که پس بگیرن ماشین رو و نه حتی بخشی از خرج تعمیر ماشین رو قبول میکنن و با فحاشی و جواب ندادن تلفن رفتار میکنن با ما

حالا شرایط برای من بسیار سخت شده چون اگر بخوام به خرج خودم ماشین رو تعمیر کنم یعنی این ماشین 15 میلیون تومن برام در میاد که واقعا ارزشش رو نداره

و از طرفی چند نفر که دیدن ماشین رو اعلام کردن نهایت قیمت این ماشین 10 تومن هست در صورت سلامت ولی برای ما 11.5 حساب کردن

یعنی هم گرون تر حساب کردن و هم ماشین مورددارد و خراب فروختن به ما.

حالا میخوام بدونم آیا راهی هست که من بتونم از طریق قانونی حقم رو بگیرم ؟ با توجه به زمانی که گذشته و اینکه من هیچ مدرکی از این معامله ندارم و فقط ماشین و کارت و بیمش دستمه

من چند نفر مشورت کردم و همگی گفتن هیچ کاری نمیتونی بکنی و باید چک رو پاس کنی و اگر هم شکایت کنی بعد کلی دوندگی باز هم خودت مقصر میشی و ضرر و زیان بنگاهی رو هم باید بدی

ممنون میشم من رو رهنمایی بفرمایید.

با تشکر

رضا

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: اثبات فروش/اثبات وقوع بيع
4 پاسخ
3,110 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ ۰۷:۴۴