ملک

باسلام ؛ با تشکر از راهنمایی که میفرمایین باید به عرض برسانم ؛ من حدود چهار ماه پیش دو واحد آپارتمان از ساختمانی که همراه با مغازه و واحدی دیگر بود خریداری کردم که البته مقرر شد فروشنده در عرض شش ماه سند رسمی تفکیک شده برای این دو واحد اخذ کند و بنام من انتقال دهد.
سوال بنده این است از آنجا که ایشان حدود یکهفته ست بیمار هستن و اونطور که خانواده ش میگویند حالشان وخیم ست ، اگر خدای نکرده برای ایشان اتفاقی بیفتد آیا برای من مشکلی پیش نمی آید چون ایشان سند این دو واحد را هنوز بنام من انتقال نداده اند؟
البته یک نکته جهت اطلاع جنابعالی باید عرض کنم که : این دو واحد در ۱۰‌سال گذشته تحت اجاره من بوده و بنده با صاحب ملک خیلی نزدیک و دوست هستم (حالت پدر ، فرزندی) و از آنجا که ایشان بخاطر اختلافات شدید مالی که با همسر اولش دارد و میبایست قضیه فروش واحدها مسکوت بماند و همچنین اعتماد کامل بنده به ایشان ، دیگر به بنگاه معاملاتی مراجعه نکردیم و مبایعه نامه ای با حضور شاهدان بین خودمان تنظیم کردیم و ایشان باقولی که از من گرفتن بنده را در معذوریت اخلاقی گذاشت و خواهش کرد که اولا مسئله فروش این دو واحد مسکوت بماند و ثانیاً هر مبلغی که به ایشان در قبال ثمن معامله پرداخت کنم بصورت نقدی باشد چون ایشان ترس داشتن که همسر اولشان حسابهای ایشان را چک کند و مدعی دارائی نقدیش ، بشود (البته این خانم هیچگونه ادعایی روی دو واحد فوق ندارد فقط اختلاف بین خودشان هست ). من هم بخاطر شرایط خاص ایشان و همچنین اعتماد ده ساله فی مابین ، همگی مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان( بخشی از ثمن معامله) و مبالغ دیگر بعدی که در مبایعه متعهد شده بودم را بصورت نقدی پرداخت کردم و هیچگونه رسیدی جز مبایعه نامه که با امضا اون ، ایشان اقرار به دریافت مبلغ کرده اند و همچنین دو برگ سفته به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان، از ایشان ندارم.
آیا مبایعه نامه که خودمون دو نفری بدون مراجعه به بنگاه معاملاتی ، تنظیم کرده ایم که همه جزئیات معامله در آن قید شده و تایپ شده است و در حضور شاهدان امضا و اثر انگشت طرفین رو داره و همچنین سفته های ایشان که بعنوان پشتوانه مبایعه نامه نزد من هست، معتبر هست که فردا روزی مثلا ورثه مدعی نشوند؟

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: تنفیذ مبایعه نامه
3 پاسخ
2,445 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ ۰۶:۵۴