ارسال چک حقحقوی

با سلام
بنده تیرماه سال 94 یک واحد آپاارتمانی پیش خرید کرده و مبلغ 50 میلیون تومان بعنوان پیش پرداخت به فروشنده پرداخت نموده و قولنامه کردیم. بعد از مدتی متوجه شدم که واحد بنده همزمان به 2 نفر دیگر فروخته شده است. پس از پیگیری متوجه شدم که این اتفاق برای دیگر خریداران هم اتفاق افتاده، لذا از فروشنده شکایت کردیم و تحت تعقیب قرار گرفت.پس از مدتی شخص فروشنده پدر خانم خود را برای وساطت فرستاد و پس از جلساتی که با خریداران گذاشت مدعی شد که او نیز شریک ساختمان است و اذعان داشت که از این به بعد ایشان مسئولیت کار را قبول کرده و پول همه را پرداخت می نماید. لذا به هر فرد یک فقره چک با تاریخ 3 ماه بعد پرداخت نمود و یک قرارداد با این مضمون بین طرفین به امضاء رسید:« ک تا زمان موعد چکها ما پیگیری قضایی نکنیم. در عوض اگر در موعد مقرر چکها پاس نگردند. ما هم می توانیم از طریق قولنامه و هم از طریق چک اقدام نماییم و چکها نمی تواند باعث ابطال قولنامه گردد.»
حال پس از سررسید، چکها پاس نشده اند و ما پس از برگشت چکها و شکایت از پدر خانم و حضور وی متوجه شدیم که چکها حقوقی است. حال دادخواست را تنظیم نموده و هفته بعد جلسه دادگاه دارم. سوال بنده از شما این است که 1- آیا قرارداد مذکور باعث ابطال قولنامه نمی گردد 2- آیا این چکها قابل وصول هستند 3- ما در جلسه دادگاه چه مطالبی راعنوان نماییم که به ضررمان نشود. ضمناً طرف وکیل گرفته . لطفا کمکم کنید حقیقتش پول ندارم وکیل بگیرم.ممنون

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: استرداد ثمن معامله
2 پاسخ
2,285 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۵/۰۴/۲۹ ۰۸:۱۳