کلاهبرداری در خرید و فروش خودرو

با سلام
باسلام، بنده هفته پیش از طریق سایت دیوار برای خرید خودروی 405 به محله صادقیه تهران مراجعه کردم ولی در محل در فرایند کلاهبرداری قرار گرفتم و دو نفر دلال خودرو که بعد از من به محل رسیدند و شروع به تعریف و تمجید از خودرو و بازارگرمی کردند و تایید کردند که خودرو سالم است. و به من گفتند که اگر تو ماشین را نمی خواهی ما میخواهیم معامله کنیم و من متاسفانه به کس دیگری خودرو را نشان ندادم و بدون مبایعه نامه و با حضور در دفتر اسناد رسمی یک وکالتنامه محضری برای تعویض پلاک گرفتم و کل مبلغ خودرو را نقدی پرداخت کردم و بعدازظهر روز معامله متوجه شدم که خودرو چپی بوده و تلفنشان را نیز که اعتباری بوده خاموش کرده اند و خودرو نیز به نام خودشان نیست و آنها هم وکالتی گرفته بودند و آدرسی هم که داده بودند درست نبود. حال که من نه مبایعه نامه دارم و نه چکی یا قبض انتقالی که ثابت کنم 20 میلیون بابت این خودرو داده ام در حالی که قیمت خودرو 13 میلیون بیشتر نبوده می توانم طرح شکایت کلاهبرداری علیه آنها کنم؟ آیا دستم به جایی بند است؟ من فقط فیش دریافت 20 میلونی که آن روز از بانک نزدیک دفتر اسناد رسمی گرفتم را دارم و احتمالا دوربین بانک این فرایند دریافت پول را ثبت کرده باشد چون با یکی از این فروشنده‌ها به بانک مراجعه کرده بودم که پول را نیز از بانک خودش گرفت. البته کسی که با من به بانک مراجعه کرد و من هیچ اطلاعاتی از ایشان ندارم او همه کارها را انجام میداد و شخص دیگری برای امضا به دفترخانه مراجعه کرد و وکالتنامه را امضا کرد. خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید.

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: اعلام انفساخ معامله
حوزه قضایی: تهران
1 پاسخ
2,443 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۵/۰۵/۲۹ ۱۹:۰۰