نحوه بازنشستگی و تعارض قوانین

سلام علیکم بنده استخدام سال 75 ارتش هستم تا الان 21 سال خدمت از سال 78 در فیش حقوقی بخش سختی کار در محیط نامتعارف مشمول دریافت حق اشعه هستم که از لحاظ قانون حفاظت در برابر اشعه غیر یونیزان حساب شده و از نظر قانون سخت و زیان اور فکر میکنم درجه دو سختی کار راداشته باشم بنده قصد بازنشستگی پیش از موعد را دارم که متاسفانه نیروی انسانی و اداری قبول نمیکنند و میگویند بایست سی سال خدمت کنید بنده برای استفاده از بازنشستگی پیش ازموعد پرتوکاران دو قانون پیش رو دارم قانون حفاظت دربرابر اشعه که قطعا بایست 25 سال خدمت داشته باشم تا بتوانم درخواستم را ارایه بدهم و قانون دوم قانون مشاغل سخت و زیان اور است که اجازه بازنشستگی در بیست سال را میدهد چند سوال دارم سوال اول: بنده در حال حاضر 41 ساله هستم طبق قانون مدییریت خدمات کشوری تبصره یک ماده 103 اعلام میدارد که برای مشاغل سخت وزیان اور شرط سنی بازنشستگی 5 سال کمتراز شصت سال یعنی میبایست 55 سال باشد حالا سوال من این است که این تعارضی با قانون سخت وزیان اور ندارد و ایا من میتوانم با همین سن 41 سالگی درخواست بازنشستگی بدهم
سوال دوم چرا در بعضی سایتهای مشاوره اعلام میشه که برای استفاده از بازنشستگی سخت وزیان اور بایست جمع سنوات عادی با سنوات سخت وزیان اور به سی سال برسد تا بتوانم درخواست بدهم مگر نمیشه به فرض مثال اگر سنوات ارفاقی من 3 سال بشود با 24 روز حقوق بازنشست شوم
سوال سوم بنده در سامانه قوانین مجلس سرچ کردم اخرین قانونی و تنها قانونی که درمورد مشاغل سخت وزیان اور نیروهای مسلح هست آیین نامه اجرایی قانون تسری مفاد تبصره 3 قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت
و زیان آور مصوب 1367 به شاغلان سخت و زیان آور کلیه نیروهای نظامی و انتظامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح میباشد که درتاریخ 17-7-79 تصویب شده ایا شرایط بنده را با استفاده از مفاد این ایین نامه بررسی میکنند یا ایین نامه سخت و زیان اورتامین اجتماعی
سوال سوم جهت تکمیل مدارک خودم نیروی اننسانی همکاری نمیکند چطور انها را ملزم کنم که سوابق کاری بنده را از قبیل مدارک حق اشعه و ...مکتوب بدهند

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مباحث متفرقه
9 پاسخ
3,320 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۶/۰۴/۰۱ ۰۶:۲۴